Valon Et’hemi dhe Roca dhurojnë spektakël, shënojnë dhe ndihmojmë Istanbulsporin për të fituar (VIDEO)

Valon Et’hemi ka gjetur golin e parë me fanellën e skuadrës së Istanbulspor, për të cilën skuadër ka shënuar edhe Eduart Rroca, një ndër lojtarët më të mirë të skuadrës turke, njofton “infOSport.mk”.

Që të dy ish futbollistët e Kukësit shënuan nga një gol në fitoren  3:1 të Istanbulspor në udhëtim te Altay, ndeshje kjo e vlefshme për javën e 19-të në Ligën e Parë Turke, aty ku skuadra e futbollistëve shqiptarë vazhdon garën për pozitën e parë dhe për një rikthim në Superligën turke.

Ishte Eduart Rroca, ai i cili shënoi golin e parë në minutën e 30-të, ndërsa i njëjti në minutën e parë shtesë të pjesës së parë asistoi për tetovarin, Valon Et’hemi, i cili në ndeshjen e tij të dytë me fanellën e Istanbulspor, arriti të gjejë golin e parë në futbollin turk.

Vendasit e Altay provuan të rikthehen në lojë pas golit të Jildirim në minutën e 57-të, mirëpo ishte Onur Orgun, ai i cili në minutën e 85-të, vulosi fatin e këtij takimi, duke shënuar edhe golin e tretë dhe të fitores për Istanbulspor.

Ndryshe pjesë e kësaj fitore të Istanbulspor, ishte edhe shqiptari i tretë te kjo skuadër, Kristal Abazaj, i cili në minutën  e 66-të zëvendësoi pikërisjt Valon Et’hemin.

Istanbulspor pas 19 xhirove, mban pozitën e dytë në renditje me 40 pikë, një më pak se kryesuesit e Giresunspor, ndërkohë Altay me 32 pikë renditet në pozitën e 6-të. (infOSport.mk)