Në derbin midis ish futbollistëve të Renovës dhe Shkëndijës në Hungari, ja kush fiton (VIDEO)

Sot në elitën e futbollit hungarez në program ishte derbi ndeshja midis MOL Fehervarit dhe MTK Budapestit, pjesë e së cilëve skuadra janë edhe dy ish futbollistë të dy skuadrave shqiptare nga Tetova, Shkëndijës dhe Renovës, Visar Musliu, gjegjësisht Bojan Miovski, njofton “infOSport.mk”. Fitues në këtë takim doli ekipi i MTK

Ish futbollisti i Renovës në “top formë”, shënon sërish në Hungari (VIDEO)

Ish futbollisti i Renovës, Bojan Miovski ka shënuar sërish në kampionatin elitar hungarez, duke e ndihmuar skuadrën e tij, MTK Budapest për ti shpëtuar disfatës në transfertën ndaj Honved, njofton “infOSport.mk”. MTK Budapest gjatë pjesës së parë kishte disavantazh prej dy golave (0:2), mirëpo pikërisht goli i shënuar nga Miovski në

Vjen largimi i parë nga Renova!

Vetëm dy ditë pasi Federata e Futbollit të Maqedonisë bëri të ditur se sezoni garues 2019/2020 është i mbyllur, për shkak pandemisë “Covid 19”, vijnë edhe lëvizjet e para nëpër klubet e Ligës së Parë, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori i talentuar, Bojan Miovski për portalin tonë konfirmoi largimin e tij nga rradhët