Iliçiç u barazua me Messin dhe Agueron

Me tre golat e shënuar në fitoren 6:2 ndaj Sasuolos, slloveni i Atalantas, Josip Iliçiç u bë vetëm futbollisti i tretë që ka realizuar hat-trik nga kampionatet e rëndësishme europiane. Dy të tjerët janë argjentinasit, Lionel Messi i Barcelonës dhe Serhio Aguero i Mançester Sitit. Edhe më interesant është fakti se Iliçiç që

Portieri më i mirë në Europë!

Shumë tifozë vendosën në dyshim aftësitë e Liverpullit për të operuar në merkaton e futbollit kur skuadra angleze vendosi të blejë një portier për 70 milionë euro, por investimi i kësaj vere duket se po i jep të drejtë kryesuesve të Premierligës. Alison Beker është zgjedhur portieri më i mirë në Kontinentin e Vjetër

Junajtedi vallëzon nën ritmin e Pogbas dhe Solskjaer (VIDEO)

Ole Gunar Solskjaer ka ringjallur Mançester Junajtedin, ndërsa njëkohësisht ka ringjallur edhe Poll Pogban, i cili ishte nën hije në kohën derisa trajner i “Djajve të Kuq”, ishte Zhoze Murinjo, njofton ‘infOSport.mk’. Nën drejtimin e strategut norvegjez, skuadra e Junajtedit morri edhe fitoren e tretë me rradhë, ndërsa Pogba në dy ndeshjet e fundit

Ekskluzive, Ermedin Ademi firmos me Renovën

Ermedin Ademi është emri më i ri që i bashkohet Renovës në këtë merkato dimërore, njofton ‘infOSport.mk’. Futbollisti nga Shkupi ka arritur marrëveshje me drejtuesit e skuadrës nga Xhepçishti, duke firmosur kontratë 1 vjeçare. Adem sezonet e fundit ishte pjesë e FC Shkupit, ndërsa në gjysmësezonin vjeshtor me pëlqim të dyanshëm, ai u

Bërnli e mbylli vitin me fitore, njëjtë sikurse edhe Çelzi (VIDEO)

Bërnli dhe Çelzi vitin 2018-të e kanë mbyllur me fitore, pasi sot në kuadër të ndeshjeve të javës së 20-të mundën Uest Hamin, gjegjësisht Kristal Pallasin, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra e Mauricio Sarrit falë golit të shënuar nga ana e N’Golo Kantenë minutën e 51-të, mundi Kristal Pallasin si mysafir me rezultatin minimal 1:0, duke

Gjithsej të etiketuara

Siti rimer veten pikërisht para përballjes së madhe ndaj Liverpullit (VIDEO)

Skuadra kampione e Anglisë, Mançester Siti është rikthyer tek fitorja, pasi sot në ndeshjen e vlefshme të javës së 20-të në Premierligë mundi ekipin e Sauthemptonit me rezultatin 3:1, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra e Pep Guardiolas në këtë mënyrë rimori veten pas dy disfatave të njëpasnjëshmë dhe gjithsej të tretën në katër ndeshjen e

Ilir Latifi u mund nga amerikani Anderson (VIDEO)

Ilir Latifi pësoi humbje nga Corey Anderson në mbrëmjen e UFC 232. Dueli mes tyre zgjati 15 minuta (tre raunde), ndërsa në fund me anë të pikëve fitoi amerikani. https://twitter.com/twitter/statuses/1079224152706273280 Kështu ëndrra e Latifit për titullin në divizionin e lehtë në pesha të rënda duhet të presë edhe pak, shqiptari para këtij dueli ishte i

Gjesti i Mohamed Sallah që bëri trajnerin Klop të qajë

Liverpulli po vazhdon të shkëlqejë këtë edicion në Premierligën angleze nën drejtimin e trajnerit Jurgen Klop. Skuadra nga ‘Enfilld Roud’ të shtunën me një përmbysje të çmendur mundi Arsenalin me rezultarin 5:1. Tre gola në këtë ndeshje realizoi braziliani Firminjo, teksa nga një gol realizuan edhe Sadio Mane dhe Mohamed Sallah. Pas ndeshjes, trajneri, Jurgen

Premierliga vazhdon edhe sot, rradhën e kanë dy Mançesterat dhe Çelzi

E diela në Premierligën angleze sjellë me vete 4 ndeshjet e fundit për vitin 2018-të, ku rradhën e ka dy skuadrat nga Mançesteri dhe skuadra e Çelzit, njofton ‘infOSport.mk’. Skuadra kampione në fuqi e Sitit do të udhëtojë drejt Sauthemptonit për të marrë tre pikë dhe për tu rikthyer tek fitorja, ndërsa me këtë

Naser Aliji nënshkroi me Dinamon, por rumunët ende po e presin kumanovarin

Naser Aliji është futbollist i lirë, ose më saktësisht mund të jetë i tillë pas datës 9 janar. Deri atëherë, mbrojtësi ka kohë të tregojë se mund të veshë fanellën e Dinamos së Bukureshtit, klub ku kaloi disa javë gjatë muajit nëntor para se të kthehej përsëri në Zvicër. Situata e Alijt është