Gjimshiti e futi në xhep gjigandin Lukaku, shqiptari me statistika të frikshme nga ndeshja me Interin

Atalanta u mposht me rezultat minimal 1:0 nga Interi mbrëmjen e kaluar, në një ndeshje ku mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti ishte një ndër futbollistët më të mirë në rradhët e skuadrës bergamaske. Mbrojtësi shqiptar ishte me të vërtetë spektakolar me atë që tregoi në fushën e lojës, duke

Atalanta me 10 futbollistë i bëri ballë Realit deri në minutën e 86-të (VIDEO)

Real Madridi ka regjistruar një fitore shumë të rëndësishme 1:0 kundër Atalantës në transfertë në ndeshjen e parë të 1/8 së finales në kuadër të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Skuadra italiane edhe pse nga minuta e 17-të luajti me një futbollistë më pak në fushë, pas përjashtimit të Remo

Atalanta e Xhimshitit kualifikohet në finale, do luaj me Juventusin! (VIDEO)

Atalanta e Berat Xhimshitit është kualifikuar për në finalen e madhe të Kupës së Italisë, pasi në gjysmëfinalen e dytë mposhti Napolin e Hysajt, Rrahmanit dhe Elmasit me rezultat 3:1. Pjesa e parë foli në tërësi për ekipin “zikaltër” nga Bergamo, që falë golave të Duvan Zapatës (10′) dhe Matteo Pessinas

Falë golit të Gjimshitit, Atalanta vendos rekord unik në TOP5 ligat europiane!

Atalanta mposhti Lacion në kuadër të ndeshjeve çerekfinale të Kupës së Italisë me shifrat 3:2, teksa autorë i golit të parë për skuadrën bergamase doli të jetë mbrojtësi shqiptarë, Berat Gjimshiti. Ky gol shënoi edhe një rekord për Atalantan.  Gasperini ka bërë një punë të mrekullueshme te “zikaltrit”, që janë kthyer