Vardari mbetet edhe pa drejtues!

Nuk kanë fund problemet për Vardarin. Pas largimit të trajnerit Aleksandar Vasoski, si dhe disa prej futbollistëve, nga skuadra shkupjane janë larguar edhe drejtuesit e saj, të cilët kanë dhënë dorëheqje, përcjellë “infOSport.mk”. Fjala është për drejtorin e përgjithshëm, Samoil Simev si dhe për presidentin e klubit, Mirko Spaseski, të cilët

Në listë 8 skuadra nga RMV, mes tyre edhe Slloga Jug.! Vardari para Shkëndijës në listën e përjetshme të Ligës së Kampionëve

Shtëpia e Futbollit Europian (UEFA) në fundin e vitit 2020 ka përditësuar listën e përjetshme të klubeve më të mira brenda Ligës së Kampionëve, e ku vendin e tyre zënë edhe skuadrat nga Maqedonia e Veriut, njofton “infOSport.mk”. Si çdo vit, UEFA ka përditësuar të dhënat që përfshijnë të gjitha sezonet

Nuk kanë fund problemet, Vardari në pranverë mbetet edhe pa trajnerin Vasoski!

Nuk kanë fund hallet për skuadrën më të trofeshme në vendin tonë, Vardarin.  Pas largimeve të shumta të futbollistëve, problemeve financiare, premtimeve të kota dhe shumë paqartësive, si duket tashmë durimin ka humbur edhe trajneri Aleksandar Vasoski, që pritet të largohet menjëherë pas përfundimit të stinorit vjeshtorë, njofton “infOSport.mk”. Ish kapiteni