Drita e Ardian Nuhiut kërkon ish futbollistin e Shkëndijës

Pasi u shpallën kampion dhe do të përfaqësojnë Kosovën në Ligën e Kampionëve, drejtuesit e Dritës që tani kanë filluar të mendojnë për përforcime serioze në skuadër, me qëllim që të prezantohen sa më mirë në arenën ndërkombëtare. Kësisoj drejtuesit e skuadrës gjilanase i kanë vënë syrin mbrojtësit të krahut të

Luftë fjalësh për Rashicën mes Verderit dhe Lajpcigut

Verder Bremeni dhe Red Bull Lajpcigu janë ende disa milionë euro larg arritjes së një marrëveshjeje për transferimin e Milot Rashicës gjatë afatit kalimtar të verës, ndërsa tani ka filluar lufta e fjalëve edhe publikisht. Pas raundit të parë të negociatave për transferimin e yllit kosovar, Lajpcigu raportohet të ketë bërë

Gjykata Penale vendos, ish-futbollisti i kombëtares shqiptare dënohet me burg

Klodian Duro u arrestua në datë 27 mars. Ish-lojtari i kombëtares shqiptare, tani në rolin e trajnerit, u kallëzua nga ish-bashkëshortja e tij, e cila e akuzoi për dhunë në familje dhe përndjekje. Ish-bashkëshortja ka marrë më herët urdhër mbrojtje nga gjykata, ndërsa procesi i divorcit të çiftit Duro ndodhet në

Inter, Juve dhe PSV në luftë për talentin shqiptarë

Kevin Zefi është një prej shqiptarëve të talentuar që ka zgjedhur të përfaqësojë Irlandën. Sulmuesi 15-vjeçar është pjesë e Shamrock Rovers dhe në dhjetori i shënoi dy here kombëtares së Anglisë U15, teksa falë talentit që ka, ai tashmë ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve gjigande të Europës, përfshirë këtu

Realizoi golin e parë me Napolin, ja sa gola numëron gjithsej Hysaj në karrierën e tij

Plotë 8 vite luan në nivele të larta, por futbollisti i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj nuk është një mbrojtës krahu që shquhet për gola. Në karrierën e tij në rang klubesh (Empoli dhe Napoli), si dhe me Kombëtaren shqiptare, Hysaj në total ka shënuar vetëm 3 gola. Golin e tij të parë

Teteksi vjen me plotë 7 transferime, bënë pazar te Renova dhe Gostivari

KF Teteksi që sezonin e ardhshëm do të garoj në Ligën e Dytë – Perëndim, ka bërë një punë shumë të suksesshme, duke angazhuar në rradhët e saja futbollistë shumë cilësorë, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për futbollistë që vijnë nga rradhët e Renovës dhe Gostivarit, ndërsa gjithashtu në mesin e transferimeve