Pas Kielinit dhe Dybalas, vjen largimi i rradhës nga Juventusi!

Skuadra e Juventusit duket se ka nisur revolucionin, pasi përveç largimeve të Kielinit dhe Dybalas, nga tabori i “Zonjës së Vjetër” pritet të largohen edhe shumë futbollistë. Emri i radhës që pritet të largohet nga Juventusi, është Federiko Bernadeski. 28-vjeçari luan prej 5 vitesh me skuadrën nga Torino, por drejtuesit “bardhezi” nuk

Superleague, pranohet ankesa e UEFA: Priten sanksione të rënda për Juven, Realin dhe Barçën

Vijon të flitet për Super League dhe UEFA. Beteja ligjore mes palëve është larg të qenit e përfunduar dhe në pritje të vendimit të Gjykatës së Drejtësisë së Bashkimit Evropian për ligjshmërinë e nismës, Gjykata e Madridit e cila i kishte vendosur Federatës Ndërkombëtare të Futbollit për tërheqjen e dënimeve

Juves i lëndohet edhe një tjetër lojtar, ndaj Romës thuajse me gjysmë ekipi!

Juventusi mund të ketë një tjetër mungesë në mesfushë në ndeshjen e rradhës ndaj Romës. Këtë radhë është Ueston McKennie që ka pësuar një dëmtim me kombëtaren e SHBA-ve. Amerikani nuk mori pjesë në sfidën e fundit që kombëtarja e tij e zhvilloi kundër Panamasë për shkak të një tërheqjeje muskulare. McKennie

Skuadrat gjigande në Itali me trajner të ri, Simone Inzaghi te Interi, Allegri te Juventusi

Simone Inzaghi edhe zyrtarisht ka nënshkruar kontratë me Interin, duke zëvendësuar në këtë post trajnerin Antonio Konte. Trajneri i deritanishëm i Lacios me kampionët në fuqi të Italisë ka nënshkruar kontratë deri në qershor të vitit 2023. Këtë gjë e ka konfirmuar eksperti i transferimeve, Fabricio Romano. https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1398387300074131461?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1398387300074131461%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.gazetasheshi.com%2Flajmi-i-fundit-simone-inzaghi-trajner-i-ri-i-interit%2F Ndërkohë pas largimit të Andrea Pirlos,

Jo vetëm Allegri, Juventus po punon edhe për një kthim tjetër të bujshëm!

Juventusi në fundjavë edhe përkundër disavantazhit që kishte, në fund arriti të marrë një fitore shumë të rëndësishme në garën për zonën Çampions, duke mundur Udinezen në transfertë me shifrat 2:1, mirëpo pavarësisht këtij triumfi duket se fati i trajnerit aktual, Andrea Pirlo në drejtim të bardhezinjve është i vendosur. Sipas