LK,  fitore për dy skuadrat e para angleze, Liverpulli me një këmbë në gjysmëfinale (VIDEO)

Mançester Siti dhe Liverpulli, dy skuadrat më të mira të Premierligës në sezonin aktual, kanë regjistruar fitore në ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve, duke treguar edhe njëherë tjetër formën më të mirë ndaj skuadrave të kampionateve tjera, kur është në pyetje ky kompeticion, shkruan “infOSport.mk”. Mançester Siti në

Eliminimi nga Liga e Kampionëve, ja sa para humbi Kristiano Ronaldo!

Eliminimi nga Liga e Kampionëve ka ndikuar në bonuset që ishin parashikuar në kontratën e Kristiano Ronalos në momentin që ai firmosi në verë me Mançester Junajtedin. Sipas prestigjiozes “The Sun” në kontratën e portugezit ishin parashikuar 5 milionë sterlina, në rast suksesi në Ligën e Kampionëve dhe në Premierligë, por

Shorti i Ligës së Kampionëve na servoi përballje shumë interesante

Në Nion të Zvicrës para pak minutuash është hedhur shorti për ndeshjet e Ligës së Kampionëve, short ky që rezervoi përballje interesante dhe të luftuara mes skuadrave. 8 skuadrat mësuan kështu kundërshtarët e tyre për fazën çerekfinale dhe atë gjysmëfinale. Çelzi “peshkoi” kështu një nga skuadrat më në formë të këtij

Njihuni me skuadrat çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve

Me dy përballjet e mbrëmjes së kaluar është përmbyllur faza e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Dy nga favoritët për  të triumfuar këtë edicion në ligën më prestigjioze evropiane për klube, PSZh-ja dhe Juventusi u eliminuan që në ndeshjet e 1/8 së finales. I papritshëm ishte eliminimi i “Zonjës së

Liga e Kampionëve vjen me dy sfidat e fundit për raundin e 1/8-ve

Liga e Kampionëve vjen sonte me dy sfidat e fundit të raundit të 1/8-ve, ku do të dalin dhe dy skuadrat e fundit të kualifikuara për në raundin tjetër. Juventusi shihet si favorit absolut përballë Viljarealit që në Torino udhëton me rezultatin e barabartë 1:1. Por në fakt, sipas kompanive të basteve,

CR7 sezonin 2021/2022 e mbyll pa titull! Hera e parë që nga sezoni 2009/2010

Kristiano Ronaldo do ta mbyllë sezonin 2021/22 pa asnjë titull të fituar. I eliminuar tashmë nga FA Kup angleze dhe 20 pikë larg vendit të parë të Mançester Sitit në Premierligë, Mançester Junajtedi u eliminua mbrëmë edhe nga Liga e Kampionëve. “Djajtë e Kuq” edhe pse kishin një rezultat aktiv 1:1 nga

Liga e Kampionëve, njihuni me dy ndeshjet e mbrëmjes së sotme

Liga Kampionëve rikthehet sonte për të përfunduar fazën e 1/8-ve të finales, me disa ndeshje mjaft interesante. Liverpulli, Real Madridi, Mançester Siti dhe Bajerni i Munihut e kanë siguruar kalimin në çerekfinale, por janë edhe katër ekipe të tjera që synojnë kalimin në këtë fazë. Përballja më interesante e kësaj mbrëmje është

Magjia në “Bernabeu” në regjinë e Benzema, gjunjëzohet PSZH e “sheikëve”

Karim Benzema do të mbajë mend gjatë kohë mbrëmjen e sotme, teksa i vetëm arriti të mund Paris Sen Zhermenin e shumë yjeve, shumë miliardave, që edhe njëherë tjetër nuk i’a dolën përballë traditës, kulturës së futbollit, e në këtë rast Real Madridit, “Mbretërreshës së Europës”. Paris Sen Zhermeni në Madrid

Ish presidenti i Interit tallet me Juventusin

Presidenti legjendar i Interit, Masimo Morati ka folur për “Sportmediaset” rreth kundërshtarit të dëshiruar në fazën e eleminimit direkt në Ligën e Kampionëve. “Nuk e di kë kundërshtar të zgjedh. Ndoshta Lille dhe Ajaks do të ishte mirë", - ka thënë Morati. “Është për të ardhur keq që nuk mund të luajmë

Ibrahimoviç kundër Liverpullit synon të shkruaj historinë në Ligën e Kampionëve

Milani të martën do të luajë ndeshjen më të rëndësishme të sezonit, teksa në “San Siro” do të mirëprte Liverpullin në ndeshjen e fundit të Grupit B në kuadër të Ligës së Kampionëve. Një motivim më shumë për Ibrën me shokë që ta mbyllin me dinjitet rrugëtimin e këtij edicioni në