Sejdini komenton kualifikimin e Maqedonisë për në ndeshjet e balotazhit “Qatar 2022”

Maqedonia sonte në arenën “Todor Proeski” mundi Islandën me shifrat 3:1, duke siguruar pozitën e dytë në grupin “J” dhe njëherit ndeshjet e balotazhit për kualifikim në Botërorin e vitit 2022, që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo fitorja e 5-të nga gjithsej 10 ndeshje të zhvilluara për

Osmani: FFM nuk ka asnjë detyrim të respektojë Marrëveshjen e Prespës

Federata e Futbollit,  nuk ka asnjë detyrim për të rregulluar emrin e saj sipas Marrëveshjes së Prespës sepse nuk merr fonde nga buxheti, thotë Ministri i Jashtëm Bujar Osmani. "FFM është një organizatë e pavarur dhe jofitimprurëse,  që është regjistruar në Regjistrin Qendror si një shoqatë që nuk merr para të

Nis fushata “Futbolli kundër diskriminimit”, futbollistët e kombëtares pro tolerancës

Në prag të fillimit të Kampionatit Europian të Futbollit, Federata e Futbollit, Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi dhe Qendra Maqedonase për Bashkëpunim Ndërkombëtar promovuan fushatën kundër diskriminimit. Qëllimi i saj është që përmes mesazheve audio-vizuele të përkthyera në 7 gjuhë, të promovohet barazia, toleranca dhe të ketë mirëkuptim më të madh

Sejdini nuk ndalet, hedh themelet edhe të një stadiumi tjetër modern në vendin tonë

Federata e Futbollit të Maqedonisë përmes programës ‘Het-trik’ të UEFA-së në bashkëpunim me Komunën e Shtipit dhe KF Bregallnicën, sot edhe zyrtarisht i kanë filluar aktivitetet ndërtimore për ndërtimin e një tribune të re perendimore në stadiumin e qytetit të Shtipit. Stadiumi i ri në Shtip i plotëson të gjitha kriteret

FFM në krye me Sejdinin mendojnë për klubet, do ua paguajnë testet për “Covid 19”

Këtë fundjavë starton stinori pranveror në elitën e futbollit vendor, ndërsa para nisjes të gjithë futbollistët dhe stafi teknik i secilit klub do të ju nënshtrohet testeve për “Covid 19”. Për këtë Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut në krye me Muhamed Sejdinin, ka marrë përsipër që ti mbulojë  të