ZYRTARE, Sindrit Guri vazhdon karrierën në Belgjikë

Sulmuesi më në formë në kampionatin elitarë shqiptarë, Sindrit Guri karrierën e tij do ta vazhdojë në Belgjikë, te skuadra e Ostendes. Ka qenë vetë klubi nga Belgjika që ka publikuar këtë informacion, sipas të cilit sulmuesi i Kukësit do të nënshkruajë kontratë 3-vjeçare. Ai nesër pritet të udhëtojë për në

Beshiktashi interesohet për sulmuesin e Kukësit, Sindrit Guri

Sindrit Guri me paraqitjet e tij të shkëlqyeshme dhe golat e shënuar këtë edicion me fanellën e Kukësit, ka tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave europiane, përfshirë këtu edhe skuadrën kampione në fuqi të Turqisë, Beshiktashin. Burime pranë klubit kukësian bëjnë me dije se Beshiktashi edhe zyrtarisht ka shprehur interesim për Gurin,

Verder Bremeni angazhon edhe një shqiptarë, kësaj rradhe nga Superliga shqiptare!?

Pas Milot Rashicës, të angazhuar gjatë merkatos së janarit, skuadra e njohur gjermane, e Verder Bremen, shumë lehtë mund të ndodhë që në verë të angazhojë edhe një futbollistë tjetër shqiptarë, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për sulmuesin e Kukësit, Sidrit Guri, i cili po zhvillon një super sezon me kampionët në