Lacio bën dy goditje në merkato

Goditje e dyfishtë për Lazio, që ka marrë Correa dhe Badelj. Sipas “Sky Sport”, bardhekatërit kanë arritur marrëveshjen me Sevilla për argjentinasin që ka luajtur më parë në Serie A me Sampdoria. Në orët e fundit klubi spanjoll pranoi ofertën e Igli Tare: 16 milionë euro, plus tre milionë euro

Spaleti: Interi është në rrugën e duhur

Skuadra e Interit ka regjistruar dy disfata radhazi në kampionatin italian, Seria A. Interi pësoi disfata nga Udinese dhe Sasuolo dhe nga kryesimi i tabelës shënoi rënie në vendin e tretë, mirëpo trajneri Luciano Spaleti është shprehur se skuadra e tij është duke shkuar në rrugën e duhur. “Shumë jam i