Totenhami kalon në 1/8 e finales pas rezultatit 8:1, Dele Ali në stilin e Zhiru (VIDEO)

Totenhami ashtu edhe siç pritej pa shumë probleme siguroi një vend për në ndeshjet e 1/8 së finales në Liga Europa, pasi sonte regjistroi edhe fitoren e dytë, këtë herë me rezultatin 4:0 ndaj skuadrës austriake të Volfsberger, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse me futbollistë nga bankina, skuadra e Hoze Murinjos edhe

Liverpulli me ftyrë kampioni, mund Totenhamin dhe merr kryesimin në Premierligë (VIDEO)

Liverpulli ka shënuar fitore 2:1 në derbi ndeshjen e javës së 13-të në Premierligë kundër Totenhamit, duke iu rrëmbyer pozitën e parë “spërsave” të Hoze Murinjos, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Jurgen Klop në minutën e 26-të kaloi në epërsi falë realizimit të Mohamed Sallah, ndërsa nuk vonoi shumë dhe 7 minuta

Totenhami që eliminoi Shkëndijën, sonte eliminoi edhe Çelzin e Lampardit në “EFL Cup” (VIDEO)

Totenhami, që ditë më parë eliminoi Shkëndijën në kuadër të Liga Europa, sonte arriti që të eliminojë Çelzin e Frank Lampard në kuadër të “EFL Cup”, edhe atë vetëm pas ekzekutimit të penalltive, pasi ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me shifrat 1:1, njofton “infOSport.mk”. Kjo bëri që skuadrat të

Probleme për Gjokën, ndaj Totenhamit pa motorin kryesor të mesfushës, Armend Alimi

Shkëndija mbrëmë në arenën “Todor Proeski” zhvilloi stërvitjen zyrtare para takimit shumë të rëndësishëm të raundit të tretë elilminatorë të Liga Europa kundër gjigandëve anglez të Totenhamit, njofton “infOSport.mk”. Ekipi ishte i kompletuar, mirëpo lajm i keq për trajnerin Ernest Gjoka, është se nuk do të mund të llogarisë në shërbimet