Në mesjavë do të mësohen emrat e finalistëve në Ligën e Kampionëve!

Mesjava do të sjellë dy emrat e finalistëve në edicionin e sivjetshëm në Ligën e Kampionëve Evropian. Të martën, në “Santiago Bernabeu” do të vendoset ekipi i parë finalist ndërmjet Real Madridit dhe Bayernit të Mynihut, me këta të fundit që pretendojnë të përmbysin negativën e ndeshjes së parë me

Kurir: Mafia shqiptare kontrollon dhe pastron paratë në futbollin serb!

Gazeta serbe “Kurir” insiston se grupe mafioze shqiptare përdorin klube serbe për të pastruar para. Në një speciale që titullohet “Football Mafia”, ajo ka publikuar të dhëna që sipas saj vërtetojnë se ai që në Serbi njihet si “klani Osmani”, vepron në futbollin e këtij vendi. “Mafia shqiptare, paratë e siguruara

Lionel Messi, 1000 gola në karrierë (VIDEO)

Fenomeni argjentinas, Lionel Messi ka arritur shifrën e 1 000 golave në karrierë, shkruajnë mediat “katalunase”, përcjellë “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për absolutisht të gjithë golat e “pleshtit” që nga mosha e tij 7-vjeçare, kur kishte filluar hapat e tij të parë te skuadra e Njuells Old Bojs në Argjentinë. Këto statistika

Kërçova me spektakël të madh, Burim Aliu ndeshet për titull bote

Më 28 korrik në Kërçovë do të zhvillohet një spektakël i madh i sporteve luftarake “Super Pro Fight Night - Uskana1”, ku do paraqiten emra të njohur shqiptar si në K1 ashtu edhe në MMA, transmeton agjencia për sporte luftarake “ArenaRing”. Kryesisht do jenë luftëtar kërçovar që kanë krijuar autoritet