Barbarizmi izraelit ndaj palestinezëve, Mohamed Sallah vjen me një kërkesë ndaj Boris Xhonson

Futbollisti i njohur egjiptian që luan për Liverpullin në Angli, Mohamed Sallah ka dalë publikisht me një mesazh për kryeministrin anglez dhe liderët botërorë ku ju kërkon të bëjnë gjithçka që munden për të ndalur humbjet e jetëve të pafajshme duke i’u referuar kështu barbarizmit izraelit ndaj palestinezëve të pafajshëm. “Unë

Sallah si raketë, me një shpejtësi të hatashme kaloi gati gjithë terrenin dhe shënoi ndaj Atalantas (VIDEO)

Liverpulli mbrëmë në Bergamo mundi Atalantan me rezultatin e pastërt 5:0, duke vazhduar serinë e ndeshjeve pozitive në “D” të Ligës së Kampionëve. Në mesin e golashënuesve nuk kishte se si të mungojë edhe emri i Mohamed Sallah, i cili edhe njëherë tjetër dëshmoi aftësitë e tij prej një vrapuesi

Sallah shënon golin e tij të parë në ndeshjet ndaj Junajtedit

Sulmuesi egjiptian i Liverpullit, Mohamed Sallah të dielën shënoi golin e dytë ndaj Mançester Junajtedit, duke formuluar rezultatin përfundimtarë të takimit ndaj Mançester Junajtedit (2:0), njofton “infOSport.mk”. Sallah shënoi në kohën shtesë të takimit, ndërsa ishte ky goli i tij i parë që shënonte ndaj Mançester Junajtedit, prej kur se është