Shqipëria bie një pozitë, Kosova ngjitet dy vende më lartë!

Brazili merr renditjen botërore të FIFA-s, duke kaluar kështu Belgjikën, e cila ishte në krye për 40 muaj, që nga Nëntori i vitit 2018 dhe në vendin e tretë qëndron Franca. Italia edhe pse zhgënjeu në kualifikueset e Botërorit, nuk ndryshon renditje duke qëndruar në vendin e 6-të, ndërsa Spanja që

Levandovski mposht Messin dhe Sallah, FIFA zgjedh më të mirët e vitit, njihuni me të gjitha çmimet

Sulmuesi polak, Robert Levandovski është zgjedhur si futbollisti më i mirë i vitit nga ana e FIFA-s. Në ceremoninë e çmimeve të Federatës Ndërkombëtare të Futbollit, sulmuesi i Bajernit të Munihut, ka mposhtur në garën për futbollistin më të mirë, rivalët Mohamed Sallah dhe Leo Messi. Ishte pikërisht ky i fundit,

FIFA përveç Shqipërisë, dënon edhe Poloninë për sjelljet e tifozëve në “Air Albania Stadium”

FIFA ka dënuar jo vetëm Shqipërinë për sjelljen e tifozëve në “Air Albania Stadium”, por edhe Poloninë. Sigurisht që dënimi ishte pak më i rëndë për Shqipërinë, pasi ishte në rolin e nikoqirit dhe organizatorit të ndeshjes. Ndërkohë edhe polakëve u është tërhequr vëmendja pasi tifozët e tyre nisën përplasjen

FIFA e quan nismë seperatiste krijimin e Superligës europiane!

Çdo kompeticion futbolli, kombëtar, rajonal ose global, duhet të pasqyrojë gjithmonë parimet themelore të solidaritetit, gjithëpërfshirjes, integritetit dhe rishpërndarjes së drejtë financiare, parime që Super League nuk i respekton”. Në një deklaratë të gjatë, FIFA, organi më i lartë i futbollit botëror, del kundër projektit të ri, që përfshin 12 klube

FIFA shuan ëndërrën e tetovarit Nedim Bajrami për të veshur fanellën “kuqezi”!

Një lajm aspak i mirë për Kombëtaren shqiptare, e për më tepër për futbollistin shqiptarë me origjinë nga Tetova, Nedim Bajrami, i cili me shumë gjasa nuk do të mund të realizojë ëndërrën e tij të fëmijërisë për të veshur fanellën “kuqezi”, njofton “infOSport.mk”. Ëndërrën e Bajramit po e shuan FIFA

FIFA mban ende pezull debutimin e tetovarit Bajrami për kombëtaren shqiptare

FIFA ende nuk e ka plotësuar dokumentacionin që mesfushori i talentuar shqiptarë me origjinë nga Tetova e Maqedonisë së Veriut, Nedim Bajrami, të përfaqësojë Shqipërinë. Kështu gjasat janë të mëdha që ai të humbë edhe duelin aq shumë të pritur me Anglinë, ndeshje kjo që zhvillohet sot me fillim në

Besir Demiri e fitoi gjyqin ndaj Zhilinas në FIFA, ja sa të holla përfitoi shkupjani!

Besir Demiri e ka fituar gjyqin me ish ekipin e tij, MSK Zhilina, për shkak se sllovakët e ndërprenë kontratën me mbrojtësin e majtë pa asnjë arsye. E gjitha ndodhi gjatë pandemisë, teksa Zhilina largoi shumë lojtarë me pretekstin se nuk i përballonte dot financiarisht. Mes tyre ishte edhe shkupjani, Besir

Letër zyrtare nga UEFA dhe FIFA deri te FFM lidhur me mosmarrëveshjet me ARSM

Duke treguar sërish transperencën dhe përkushtimin ndaj vlerave të futbollit, Federata e Futbollit të Maqedonisë ashtu siç paralajmroi në pres-konferencën e zhvilluar me 22 janar, do ta ndanë me ju letrën zyrtare nga Sekretarët e Përgjithshëm të UEFA-së dhe FIFA-së në lidhje me mosmarrëveshjen ndërmjet Agjencisë për Rini dhe Sport