UEFA me një dënim shembullor për Realin dhe Juven, një vit jashtë Ligës së Kampionëve!

Revolta e organizuar duke kërkuar të krijojnë Superligën, nuk do të kalojë pa pasoja për dy skuadrat nismëtare, Real Madridin dhe Juventusin. Për këtë duket se janë të bindur në Itali, ku “La Gazzetta dello Sport” ka shpjeguar se UEFA po mendon një dënim shembullor për të dy klubet, edhe

Goli jashtë fushe po kthehet në makth për disa skuadra! UEFA po mendon revolucionin!

UEFA po e mendon seriozisht ndryshimin e rregullores për golin jashtë fushe. Kjo temë u hap sërish, pasi PSZh eliminoi skuadrën e Bajern Munih në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve, pasi dy ndeshjet u mbyllën me rezultatin e përgjithshëm 3:3. “Daily Telegraph” raporton se kjo çështje tani po diskutohet në nivel

Letër zyrtare nga UEFA dhe FIFA deri te FFM lidhur me mosmarrëveshjet me ARSM

Duke treguar sërish transperencën dhe përkushtimin ndaj vlerave të futbollit, Federata e Futbollit të Maqedonisë ashtu siç paralajmroi në pres-konferencën e zhvilluar me 22 janar, do ta ndanë me ju letrën zyrtare nga Sekretarët e Përgjithshëm të UEFA-së dhe FIFA-së në lidhje me mosmarrëveshjen ndërmjet Agjencisë për Rini dhe Sport

Një tjetër vlerësim për Kumbullën, UEFA e përzgjedh mes talenteve që duhet ndjekur në vitin 2021

Marash Kumbulla vazhdon të bëjë emër në arenën ndërkombëtare me paraqitjet e tij, fillimisht me Veronën e tashmë me Romën. Mbrojtësi i ri i përfaqësueses shqiptare, është kthyer në një emër shumë të njohur në arenën ndërkombëtare e së fundmi ka marrë edhe një vlerësim shumë të veçantë. UEFA ka përzgjedhur