Penalltitë “flasin” spanjisht, Liga Europa “flet” spanjisht, pasi Sevilja fiton sërish (VIDEO)

Sevilja nuk gabon asnjëherë, kur është në pyetje trofeu i Liga Europa. Skuadra spanjolle ka fituar për të 7-tën herë këtë trofe, më shumë se çdo skuadër tjetër, duke mundur sonte në finalen e madhe italianët e Romës, edhe atë vetëm pas ekzekutimit të penaltive, pasi ndeshja në kohën e

Shorti i Liga Europës, sërish kundërshtarë spanjoll për Junajtedin, Arsenali i Xhakës peshkon kundërshtarë portugez

Është hedhur shorti për ndeshjet e 1/8 së finales në Liga Europa, aty ku skuadra e Mançester Junajtedit, sërish do të luaj ndaj një skuadre spanjolle, siç është ajo e Real Betis, shkruan “infOSport.mk”. Juventusi do të ketë përballë Frajburgun gjerman, Arsenali i Granit Xhakës do të ketë një transfertë në

Liga Europa vjen me ndeshje shumë interesante, por e gjithë vëmendja në “Olld Traford”

Liga e Evropës rikthehet sonte në program me ndeshjet e kthimit të 1/16 së finales. E gjithë vëmendja do të përqëndrohet në “Olld Traford”, aty ku mejdanin do të ndajnë dy skuadrat gjigande europiane, Mançester Junajtedi dhe Barcelona. Ndeshja e parë në “Kamp Nou” u mbyll me barazim 2:2, ashtu që fituesi

Goli i Enis Bardhit në stilin “alla” Ronaldinjo nën murin e gjallë (VIDEO)

Enis Bardhi ka gjetur golin e tij të parë me Trabzonsporin në ndeshjet e Liga Europa, pasi shënoi në fitoren e thellë 4:0 ndaj Monakos, shkruan “infOSport.mk”. Goli i Bardhit ishte i jashtëzakonshëm, me shkupjanin që vendosi të kopjoj legjendën braziliane Ronaldinjo, duke shënuar një gol mjaft të bukur nga gjuajtja

FC Shkupi mësoi kundërshtarin e mundshëm të “play-off” në Liga Europa

FC Shkupi ka mësuar kundërshtarët e mundshëm për në ndeshjet e “play-off” të Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi në rast se do të eliminonte ekipin e Shamrok Rovers nga Irlanda në turin e tretë eliminatorë të Liga Europa, në “play-off” do të luante me skuadrën humbëse nga përballja e

Ja cilat skuadra e mëdha europiane e presin FC Shkupin në “Play-off” të Liga Europa

FC Shkupi pak më parë mësoi kundërshtarët e mundshëm në ndeshjet e “play-off” të Ligës së Konferencës, gjithnjë nëse “pëllumbat” nga Çairi do të eliminoheshin nga Shamrok Rovers në raundin e tretë eliminatorë të Liga Europa, ndërsa në rast se arrijnë t’ia dalin përballë skuadrës irlandeze, atëherë skuadra e Goce

Penaltitë i siguruan trofeun e dytë europian Frankfurtit, Ramzi tradhëtoi Renxhersin (VIDEO)

Për herë të parë pas vitit 1997, ndodh që një skuadër tjetër gjermane, përveç Bajernit të Munihut të fitoj një trofe europian. Është skuadra e Ajntrahtit të Frankfurtit që triumfoi në finalen e Liga Europa, pasi sonte në “Ramon Sançez Pizhuan” në Seviljë, mundi Gllazgou Renxhersin pas ekzekutimit të penaltive,

Caktohen finalistët e Liga Europa dhe Ligës së Konferencës (VIDEO)

Janë caktuar edhe finalistët e dy kompeticioneve të fundit të UEFA-s, atë të Liga Europës dhe Ligës së Konferencës, njofton “infOSport.mk”. Në finalen e madhe të Liga Europës do të luajnë Ajntrahti i Frankfurtit nga Gjermania dhe Gllazgou Renxhersi skocez, ndërsa në Ligën e Konferencës, finalja përballë do të vë Romën