Zhegrova shfryn ndaj drejtuesve të FFK-së: Mjaft me intriga! Nuk kam folur sepse s’doja të prish harmoninë

Talenti kosovar, Edon Zhegrova, ka shfryrë ndaj drejtuesve të FFK-së, nëpërmjet një postimi në “Instagram”, pas vendimit të tyre për lënien jashtë të futbollistit të Lilës, për ndeshjet e nëntorit. Për shkak të angazhimit me klubin e tij, ditën e diel, Zhegrova nuk ishte i disponueshëm për sfidën ndaj Izraelit, teksa

“Marca”: As Mbappe, as Vinicius…Zhegrova dribluesi më i mirë në Evropë

As Mbappe, as Vinicius, as Rafael Leao – dribleri më i mirë në Evropë mbi 23-vjeç është Edon Zhegrova. Të paktën kështu thotë ‘indeksi’ i përgatitur bashkërisht nga ‘Wyscout’ dhe ‘CIES Football Observatory’ mes lojtarëve që kanë luajtur të paktën 450 minuta në pesë ligat kryesore evropiane, raporton “Marca”, transmeton KlanKosova.tv Anësori

Zhegrova dhuron “shou” ndaj Espanjolit, driblon mrekullisht katër kundërshtarë (VIDEO)

Edon Zhegrova bëri një paraqitje fantastike në miqësoren kundër Espanjollit, edhe pse skuadra e tij Lille në fund humbi me shifrat 2:0. Zhegrova tregoi se është një lojtar cilësor me driblimet e tij. Ai në një nga aksionet i shpartalloi lojtarët e ekipit spanjoll, duke kaluar plotë 4 futbollistë kundërshtarë, të

Goli i Zhegrovës i nominuar në mesin e 10 më të mirëve në edicionin e parë të Ligës së Konferencës

Ka përfunduar edicioni i parë në garën e tretë më të madhe evropiane në nivel klubesh, Ligën e Konferencës. Siç mësuam ditë më parë, Roma doli të jetë fituese e kësaj gare pasi në finalen e madhe që u zhvillua në Tiranë, mposhti gjigatin holandez Fejenord Roterdam. Ndërkohë, UEFA ka shpallur 10

Arsenali gati të harxhojë 11 mln sterlina për yllin kosovar, Edon Zhegrova!

Arsenali po mendon të nënshkruajë kontratë me yllin kosovar të Lille, Edon Zhegrovën, një marrëveshje kjo që skuadrës së njohur angleze do të mund ti kushtonte rreth 11 milionë sterlina këtë verë. Një gjë të tillë pohojnë nga “The Sunday Mirror”, të cilët pretendojnë se Arsenali po kërkon të bëjë një

Dy klube franceze pas Zhegrovës, gati të luaj kundër Messit dhe Nejmar!

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova mund të ndryshojë ambient që në afatin kalimtar të verës. Gazeta e madhe zvicerane “Blick.ch” ka raportuar se dy skuadra të njohura franceze janë duke e vëzhguar talentin kosovar. Fjala është për skuadrat, si Lille dhe Lion, që te 22-vjeçari shohin përforcimin ideal të

Vazhdojnë paqartësitë në kampin e Kosovës, policia fillon marrjen në pyetje

Federata e Futbollit të Kosovës gjatë ditës së djeshme doli me një kumtesë, përmes së cilës konfirmoi përjashtimin e portierit Arijanet Muriq për arsye disiplinore. Fillimisht portali kosovar, “Indeksionline” kishte raportuar se bëhej fjalë për një përleshje mes gardianit të “dardanëve” dhe shokut të tij, Edon Zhegrovës. Më pas ky i