Ish futbollisti i Renovës nuk ndalet së kritikuari, tashmë “sulmon” Edon Zhegrovën

Edon Zhegrova është vënë në qendër të kritikave pas disfatës së fundit të Përfaqësueses së Kosovës ndaj Sllovenisë në kuadër të Ligës së Kombeve, shkruan Gazetasheshi.com. Futbollisti i Bazelit është kritikuar nga ish-futbollisti i njohur kosovar,  Faruk Statovci, i cili një kohë bukur të mirë mbronte edhe ngjyrat e skuadrës së

Dy skuadra nga Premierliga vihen pas “Messit” kosovar!

Super-talenti i Përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, mund të përfundojë në Angli. Gjiganti mediatik “Daily Star” raporton se Çelzi dhe Vulverhemptoni kanë zgjuar interesim për yllin kosovar, i cili po e kalon këtë vit në formë huazimi tek Bazeli. Duke pasur parasysh se shumë herë kampionët e Zvicrës nuk dëshirojnë të blejnë

Zhegrova dy gola ndaj Fola, merr “hak” për Prishtinën e tij (VIDEO)

Edon Zhegrova ka rezultuar deçiziv në fitoren 1:4 të Genkut në transfertën ndaj skuadrës së CS Fola Esch nga Lukesmburgu, që në kuadër të raundit të parë eliminatorë të Liga Europa kishte eliminuar Prishtinën, ish skuadrën e talentit kosovar, që tashmë po shkëlqen në futbollin europian, njofton “infOSport.mk”. 19-vjeçari Zhegrova realizoi

Zhegrova (Messi kosovar) vendosi të përfaqësojë Kosovën dhe jo Shqipërinë (VIDEO)

Futbollisti i talentuar kosovar Edon Zhegrova, i cili luan te skuadra e njohur belge e Genkut ka vendosur edhe përfundimisht se cilën Kombëtare do të përfaqësojë në të ardhmen. Për këtë talent në “luftë” ishin Kosova dhe Shqipëria, me këta të fundit që kanë humbur garën, pasi Zhegrova ka vendosur

Edhe një super talent nga Kosova i bashkohet Shqipërisë!?

Edon Zhegrova mund të jetë futbollisti i rradhës shqiptarë nga Kosova që mund ti bashkohet Kombëtares shqiptare. Trajneri i Kombëtares “kuqezi”, Kristian Panuçi, thuhet ti ketë bërë ftesë talentit me origjinë kosovare që luan në kampionatin elitar në Belgjikë, me skuadrën e Genk. Ambiciet e Panuçit janë kualifikimi i Shqipërisë në