E bujshme, në Gjermani Rashicën e krahasojnë me Messin dhe Mbappen!

Faqja zyrtare e Bundesligës gjermane, ka shkruar një artikull për futbollistin kosovar Milot Rashica. Në këtë artikull tregohet se kush është Rashica, të cilin e krahasojnë me Messin dhe Mbappen sa u përket numrit të golave të shënuar në vitin 2019. “Rashica filloi të luaj në klubin e vendlindjes KF Vushtrria në

E bujshme, Mane largohet nga Liverpulli, e zëvendëson Mbappe

Një lajm i bujshëm na vjen nga mediat britanike, më saktësisht nga e përditshmja, “The Sun”, e cila zbulon plranin e Liverpullit për merkaton e verës. Sulmuesi i tyre Sadio Mane vështirë të qëndrojë në “Enfilld Roud” edhe sezonin e ardhshëm, pasi Real Madrid e kërkon me çdo kusht. Nejmar largohet nga