Përfaqësuesja e Kosovës përfiton edhe një super lojtar!

Toni Domgjoni edhe zyrtarisht ka pranuar ftesën e përfaqësueses së Kosovës. 23 vjeçari tashmë po pret dokumentacionin e FIFA-s, që edhe zyrtarisht ti bashkohet ekipit “dardan”. Kush është Toni Domgjoni? Domgjoni, 23 vjeçari Domgjoni ka lindur në Koprivnica të Kroacisë por me prejardhje është nga fshati Bishtazhin i Komunës së Gjakovës. Toni

Kosova me dy mungesa të rëndësishme përballë Spanjës!

Kosova mbrëmë nuk shkoi më shumë se një barazim 1:1 ndaj Greqisë në ndeshjen e vlefshme të grupit “B” eliminatorë për Botërorin e vitit 2022 që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm për Kosovën në takimin e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” e realizoi Vedat Muriqi në

Kosova nuk dorëzohet deri në fund, Muriqi sërish heroi “dardan” (VIDEO)

Është mbyllur në barazim 1:1 ndeshja midis Kosovës dhe Greqisë e vlefshme për kualifikueset e Botërorit, “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Kosova ishte kundërshtarë më i mirë në fushë, duke kërcënuar në disa raste portën greke, megjithatë ishin mysafirët që kaluan të parët në avantazh me anë të Duvikas në fundin e

FIFA renditja, Kosova ngritet, Shqipëria bie më poshtë

FIFA ka publikuar renditjen e kombëtareve para ndeshjeve të shtatorit. Shqipëria ka pësuar rënie me tre pozicione teksa tashmë gjendet në vendin e 69-të. Në maj kombëtarja 'kuqezi' renditej në vendin e 66-të, por humbja në qershor dhe barazimi ndaj Uellsit i kanë spostuar ata 3 pozicione më poshtë. Ndërkohë, Kosova ka

Një tjetër talent i tha “PO” Kosovës

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi bashkë me nënkryetarin e parë Agim Dibranin, sot pritën në takim Dion Ajvazin, futbollistin me prejardhje nga Kosova i cili karrierën e tij po e zhvillon në Gjermani. 17-vjeçari, i cili aktualisht luan te Hertha BSC U17, i është përgjigjur pozitivisht Kosovës. Mesfushori

Kosova lë nam në miqësore, mundet nga Guinea!

Kosova ka pësuar disfatë 2:1 në miqësoren ndaj Guineas, ndeshje kjo e zhvilluar në kompleksin ‘’Arslan Zeki Demirçi’’ në Turqi. Tekniku “dardan”, Bernard Çallandes hodhi një formacion eksperimentues në fushë duke lënë jashtë yjet e skuadrës. Pjesa e parë u mbyll në barazim pa gola, ndërsa në të dytën Guinea shpërtheu duke

Rashica heroi i Kosovës, mposht i vetëm Maltën (VIDEO)

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore 2:1 përballë Maltës, ndeshje kjo që u zhvillua në Klagenfurt të Austrisë, njofton “infOSport.mk”. Që të dy golat për “dardanët” i realizoi Milot Rashica, nga një në secilën pjesë, derisa golin e nderit për Maltën në këtë përballje e realizoi Dimech në fundin e pjesës