Ronaldo dhe Portugalia në festë, momente infarkti në sekondat e fundit për “luzitanët” (VIDEO)

Kampionja e Europës nga viti 2016-të, Portugalia, ka nisur me këmbë të mbarë ndeshjet në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, pasi në ndeshjen e saj të parë mundi Ganën me rezultatin 3:2, njofton “infOSport.mk”. Pas një pjese të parë jo edhe shumë interesante, në të cilën Kristiano Ronaldo lëshoi një mundësi

Spanja zhgënjen sërish, Portugalia e Ronaldos demoloi Zvicrën e Xhakës dhe Shaqirit (VIDEO)

Spanja ka zhgënjyer sërish, teksa sonte ka dalë me barazim 2:2 nga transferta kundër Republikës Çeke, njofton “infOSport.mk”. Iberikët dominuan ndeshje, duke diktuar tempon, por edhe duke krijuar raste, megjithtë në dy raste panë veten në disavantazh, duke barazuar fillimisht me Gavin, e më pas me Inaki Martinez. Portugalia e Kristiano Ronaldos

Gabimet e Ristovskit dhe Bardhit i kushtuan me eliminim Maqedonisë (VIDEO)

Nëse ndaj Italisë luajtëm në perfeksion dhe nuk gabuam në asnjë moment gjatë 90-të minutave, sonte Maqedonia e humbi ndeshjen nga Portugalia nga gabimet e saja, shkruan “infOSport.mk”. Gabimi i kapitenit Stefan Ristovski në minutën e 32-të i dha mundësinë Bruno Fernandesh që të ndëshkojë përfaqësuesen tonë, ndërsa një gabim i

Bruno Fernandesh dërgon Portugalinë në Katar, Maqedoninë në shtëpi (VIDEO)

Portugalia e Bruno Fernandesh dhe jo e Kristiano Ronaldos i ka dhënë fund ëndërrës së madhe të Maqedonisë për kualifikim në Botërorin “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Portugalia shënoi fitore 2:0 sonte në “Dragao Stadium” të Portos, edhe atë duke iu falënderuar “dopietës” së Fernandesh, mesfushorit të Junajtedit, i cili në këtë

Milevski me vetëm një ndryshim nga ndeshja me Italinë!

Janë publikuar formacionet zyrtare nga ana e Fernando Santosh dhe Bllagoja Milevski, për ndeshjen vendimtare të Portugalisë dhe Maqedonisë, e vlefshme për kualifikim në Botërorin e Katarit, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja këto kombëtare kanë arritur deri në finalen e madhe të ndeshjeve “play-off” të Botërorit, përmes së cilës do të

Kovaçevski dhe Grubi përcjellin futbollistët drejt Portos, premio në vlerë prej 500.000 eurove në rast fitoreje!

Para udhëtimit për në Portugali, Kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski së bashku me zv.Kryeministrin e parë, Artan Grubi, u fut në avionin me të cilin po udhëtonte ekspedita e Maqedonisë, për të ju uruar shumë fat futbollistëve para ndeshjes historike me Portugalinë e Kristiano Ronaldos, njofton “infOSport.mk”. Kryeministri Kovaçevski ju premtoi

Serbia mund Portugalinë në Lisbon dhe prek Botërorin, Ronaldo shpërthen në lot (VIDEO)

Sonte ndodhi një gjë e pabesueshme në Lisbоn të Portugalisë, aty ku Serbia shkroi një histori të re, duke siguruar kualifikimin për në Botërorin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Kombëtarja serbe me përmbysje mundi Portugalinë 2:1. Renato Sançez zhbllokoi rezultatin vetëm pas dy minutave

Ronaldo a je ti? E pabesueshme çfarë ka humbur portugezi përballë Luksemburgut!!! (VIDEO)

Portugalia ka fituar me rezultat 3:1 në transfertën ndaj Luksemburgut në ndeshjen e grupit “A”, e vlefshme për kualifikimet e Kupës së Botës “Qatar 2022”. Ylli i “luzitanëve”,  Kristiano Ronaldo nuk kishte gjetur golin në dy ndeshjet e para kundër Azerbajxhanit dhe Serbisë, ndërsa e gjeti përballë Luksemburgut. Ronaldo shënoi golin e