Dalin në shitje biletat për ndeshjen Itali – Maqedoni në stadiumin Olimpik të Romës

Kanë dalë në shitje biletat për tifozët e përfaqësueses së Maqedonisë për ndeshjen Itali – Maqedoni, e vlefshme për kualifikueset e KE 2024, që do të luhet më 17 nëntor 2023 në stadiumin “OlimpiKo” të Romës. Biletat për pjesën e stadiumit të destinuar për tifozët e përfaqësueses së Maqedonisë kushtojnë 23,50

Milevski: Ndeshja e nesërme kundër Italisë është krejt ndryshe nga ajo në Palermo

Përfaqësuesja e Maqedonisë të shtunën në arenën “Todor Proeski” do të mirëpret Italinë në një nga ndeshjet e vlefshme për kualifikim në Europianin e vitit 2024. Italia aktualisht mbron titullin e kampionit të Europës, mirëpo duhet theksuar se kjo kombëtare pikërisht për fajin e Maqedonisë mungoi në Botërorin e fundit. Maqedonia

Nga nesër fillon shitja e biletave për ndeshjen Maqedoni-Itali, mësoni çmimet

Të mërkurën më 30 gusht do të fillojë shitja e biletave për ndeshjen ndërmjet Maqedonisë dhe Italisë në Arenën “Todor Proeski” në Shkup, e vlefshme për eliminatoret e Kampionatit Evropian 2024. Çmimi i biletës së hyrjes në stadium është ndërmjet 300 dhe 500 denarë. Shitja e biletave për ndeshjen Maqedoni – Itali do

Mançini jep dorëheqje, Italia në Shkup vjen me trajner të ri

Roberto Mançini është dorëhequr nga pozicioni i trajnerit të kombëtares së Italisë, ndërsa lajmin e kanë konfirmuar edhe nga Federata italiane e Futbollit. “Federata italiane e Futbollit njofton se ka marrë aktin e dorëheqjes të Roberto Mançinit nga detyra e trajnerit të kombëtares axurre, të cilët e ka paraqitur në mbrëmjen

Super Shqipëria kapitulloi ndaj Italisë së Mançinit (VIDEO)

Kombëtarja shqiptare është mposhtur 1:3 nga Italia në miqësoren e zhvilluar sonte në stadiumin “Air Albania”. Kuqezinjtë e Edi Rejës zhvilluan përgjithësisht një ndeshje të mirë, kur 2 traversa për pak sa nuk përfunduan në rrjetë. Kombëtarja e Shqipërisë e nisi mjaft mirë sfidën, teksa gjeti golin me Ismajlin i cili realizoi

Messi me shokët i mbajtën leksion futbolli kampiones së Europës, Italisë (VIDEO)

Argjentina i ka mbajtur leksion futbolli Italisë, duke i mundur me rezultatin 3:0 “axurrët” në ndeshjen finale për trofeun "Finalissima", njofton “infOSport.mk”. Golat nga “Uembli” në Londër për argjentinasit i realizuan, Lautaro Martinez (28’),  Anhel Di Maria (45’) dhe Paolo Dybala (90’). Megjithatë rezultati nuk pasqyron dominimin e plotë të “gauçosëve” në

Italia nuk fal Turqinë, barazim mes Holandës dhe Gjermanisë, fitore për Spanjën, Anglinë dhe Francënë (VIDEO)

Mbrëmja e sotme përveç ndeshjeve finale të “play-off” për kualifikim në Botërorin e Katarit, kishte rezervuar edhe disa miqësore mjaft interesante, shkruan “infOSport.mk”. Italia e Mançinit pas eliminimit nga Maqedonia në gjysmëfinale të fazës “Play-Off”, ka mundur sonte si mysafire Turqinë, që gjithashtu ishte mundur në gjymëfinale nga Portugalia. Një fitore me