Sallah nuk mjafton, Rusia mund edhe Egjiptin dhe sheh veten në raundin e dytë (VIDEO)

Përfaqësuesja e Rusisë ka shënuar edhe fitoren e dytë në kuadër të grupit “A” në Botërorin që po zhvillohet në tokën e saj, teksa sonte mundi Egjiptin e Mohamed Sallah me rezultatin 3:1, njofton “infOSport.mk”. Ylli i Liverpullit nuk arriti të bëjë asgjë i vetëm ndaj rusëve të disponuar, të cilët