Milevski: Kemi analizuar gabimet ndaj Finlandës, kundër Azerbejxhanit luajmë për fitore

Bllagoja Milevski në konferencën zyrtare për shtyp para ndeshjes së nesërme kundër Azerbejxhanit, ka folur për kundërshtarin, por edhe ato gabime mirë të analizuara të bëra në ndeshjen e kaluar ndaj Finlandës, në të cilën barazuam 1:1. Milevski thotë se Finlanda është një top përfaqësuese, derisa Azerbejxhani sipas tij luan krejtësisht

Milevski zbulon listën për ndeshjet e shtatorit, pjesë e saj edhe Agon Elezi dhe 4 futbollistë nga Liga e Parë

Seleksionuesi Bllagoja Milevski ka zbuluar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e fundit në kuadër të edicionit të tretë të Ligës së Kombeve. Risi është emri i Agon Elezit të Varazhdin, ndërsa pas shumë kohësh në formacion do të jenë edhe 4 lojtarë nga Liga e Parë, përfshirë këtu edhe

Ristovski është i lënduar, do mungojë! Bardhi kapiten në ndeshjet e qershorit

Në konferencën e sotme për shtyp, seleksionuesi Bllagoja Milevski nuk dha lajme aq të mira, pasi njoftoi për mungesa tjera të rëndësishme në prag të ndeshjeve të qershorit në kuadër të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Pas mungesave të Arijan Ademit dhe Adis Jahoviçit, janë edhe 2 futbollistë të tjerë që

Maqedonia pa Ademin dhe me tre debutues do ti zhvilloj ndeshjet e qershorit në Ligën e Kombeve

Përfaqësuesja e Maqedonisë në qershor starton me ciklin e ri të garave në Ligën e Kombeve, me ç’rast sot, seleksionuesi Bllagoja Milevski shpalli listën e futbollistëve që do ti ketë në disponim për 4 ndeshjet e këtij muaji, njofton “infOSport.mk”. Gjithçka nisim me transfertën në Bullgari, ndeshje kjo që në program

Milevski optimist: Në Itali nuk shkojmë si turistë…

Bllagoja Milevski si gjithnjë shprehet optimist, ndërsa i tillë është edhe në prag të ndeshjes shumë të rëndësishme kundër Italisë, e vlefshme për gjysmëfinalen e “play-off”, për kualifkim në Botërorin, “Qatar 2022”. Milevski ka shumë respekt për Italinë, një ndër kombëtaret më të mira në Botë, mirëpo njëkohësisht potencon se skuadra

Milevski shpall listën e futbollistëve për ndeshjen me Italinë

Bllagoja Milevski ka shpallur listën e futbollistëve tek të cilët do të mbështetet për ndeshjen gjysmëfinale të “play-off”, e vlefshme për kualifikim në Botërorin “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Ashtu siç paralajmëruar gjatë ditës së djeshme, pjesë e kësaj emërore do të jetë edhe portieri i FC Shkupit, Kristijan Naumovski, ndërsa gjithashtu

Bllagoja Milevski shkruan histori të re, këtë herë me seniorët e Maqedonisë

Bllagoja Milevski ka shkruar histori të re në futbollin e Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Pas kualifikimit në Europianin e vitit 2017-të me përfaqësuesen U21 të Maqedonisë, Milevski sonte ka arritur të sigurojë një vend për në ndeshjet e balotazhit për kualifikim në Botërorin e vitit 2022-të, që do të mbahet në

Milevski tregoi arsyen pse nuk fton futbollistë nga kampionati vendor

Seleksionuesi i përfqësueses së Maqedonisë në futboll, Bllagoj Milevski ditën e sotme bëri të ditur listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjet e nëntorit, të vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Në mesin e futbollistëve të ftuar, vetëm një prej tyre vjen nga kampionati vendor, edhe atë portieri

Milevski të mërkurën shpall listën e lojtarëve për ndeshjet e nëntorit

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Bllagoja Milevski të mërkurën pritet të zbulojë emëroren e futbollistëve për ndeshjet e nëntorit në kuadër të eliminatoreve për Botërorin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Katar, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia në këtë cikël eliminator gjatë këtij muaji do ti zhvillojë edhe dy ndeshjet