Senegali mundi Katarin dhe beson te 1/8 e finales (VIDEO)

Senegali ka shënuar fitore 3:1 ndaj nikoqirëve të Katarit në ndeshjen e xhiros së dytë të grupit “A” në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Për senegalezët ishte kjo fitorja e parë në këtë event, me ç’rast ata tashmë besojnë fuqishëm te kualifikimi në ndeshjet e 1/8 së finales. Kujtojmë përveç

Ekuadori mund nikoqirët e Katarit në ndeshjen hapëse të Botërorit 2022

Ekuadori e ka fituar ndeshjen e parë hapëse të Kupës së Botës kundër nikoqirëve të Katarit. Kombëtarja e Ekuadorit triumfoi me shifrat 2:0 ndaj Katarit, në takimin e vlefshëm për Grupin A, njofton “infOSport.mk”. Më i merituar për këtë fitore të Ekuadorit ishte kapiteni Enner Valencia, i cili i realizoi që

Sot starton Botërori “Rusi 2018”, mësoni tre ndeshjet kur KB fillojnë me befasi

Me ndeshjen ndërmjet Rusisë dhe Arabisë Saudite sot edhe zyrtarisht nis Kampionati Botëror në futboll “Rusia 2018”. Është pa dyshim ky një ndër eventet më të rëndësishme, që për plotë 30 ditë do të tërheq vëmendjen e gjithë futbolldashësve ane mbanë Botës, ndërsa pyetja e gjithësecilit prej tyre është se

Shkaku i gabimit të arbitrit, do riluhet ndeshja Afrikë e Jugut-Senegal (VIDEO)

FIFA ka miratuar ankesën e Senegalit kundër arbitrëve të takimit kundër Afrikës së Jugut, ndeshje kjo e vlefshme për eliminatoret botërore mes këtyre dy kombëtareve, që u zhvillua gjatë nëntorit të vitit të kaluar. Senegali në atë ndeshje kishte pësuar disfatë me rezultatin 2:1, ndërsa njëri nga golat e Afrikës së