Brazili rikthehet në krye të renditjes, Maqedonia ngjitet 5 pozita më lartë

Brazili pas 4 viteve është rikthyer në krye të renditjes së FIFA-s, njofton “infOSport.mk”.

Renditja më e re ka sjellë dy ndryshime në mesin e 10 kombëtareve të para, Brazili tejkaloi Belgjikën në pozitën e parë, ndërkohë Meksika ka bërë një lëvizje pozitive prej 3 vendesh, duke u renditur në pozitën e 9-të.

Maqëedonia me fitoren ndaj Italisë ka bërë një lëvizje prej 5 pozitave dhe tashmë “verdhekuqtë” renditen në pozitën e 62-të.

Kujtojmë renditjen më të mirë Maqedonia e kishte arritur tetorin e vitit 2008, kur pozicionoheshe në vendin e 46-të. (infOSport.mk)

Leave a Reply