Argjentina mundi Brazilin midis “Marakanës” (VIDEO)

  Falë golit të mbrojtësit Otamendi, Argjentina mundi Brazilin në “Marakana” me rezultatin minimal 1:0. Ndeshjen e paralajmëroi një zënkë mes tifozërive të të dyja kombëtareve në tribuna, ashtu që ishte në pikëpyetje nëse e njëjta do të fillojë, mirëpo pas konsultimeve të drejtuesve të COMNEBOL me përfaqësuesit e kombëtares argjentinase,

Super ndeshja Brazil-Argentina ndërpritet për shkak rrahjes së tifozërive në “Marakana” (VIDEO)

Kombëtaret e Brazilit dhe Argjentinës duhet të zhvillojnë ndeshjen e javës së 6-të në kuadër të eliminatoreve të zonës CONMEBOL. Megjithatë fillimi i këtij takimi është shtyrë, për shkak rrahjes së tifozërive në tribunat e stadiumit legjendar “Marakana”. Deri te kjo rrahje mes tifozërive erdhi për shkak fërshëllimave të tifozëve vendas

Brazil – Kroaci, çerekfinalja e rradhës në Botërorin “Qatar 2022”

Brazili është çerekfinalisti i tretë në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, pasi sonte në stadiumin 974 mundën Korenë e Jugut me shifrat 4:1, njofton “infOSport.mk”. Brazilianët thjeshtë vallëzuan sonte ndaj jugkoreanëve, derisa fitoren e siguruan që në 45 minutat e para, kur edhe i shënuan që të gjithë 4 golat. Me lojën

Brazili rikthehet në krye të renditjes, Maqedonia ngjitet 5 pozita më lartë

Brazili pas 4 viteve është rikthyer në krye të renditjes së FIFA-s, njofton “infOSport.mk”. Renditja më e re ka sjellë dy ndryshime në mesin e 10 kombëtareve të para, Brazili tejkaloi Belgjikën në pozitën e parë, ndërkohë Meksika ka bërë një lëvizje pozitive prej 3 vendesh, duke u renditur në pozitën

Brazili vazhdon pa gabime në eliminatoret për Botërorin e vitit 2022 (VIDEO)

Kombëtarja e Brazilit vazhdon pa gabime në ndeshjet eliminatore për Botërorin e vitit 2022, që do të mbahet në Katar,njofton “infOSport.mk”. “Seleçao” shënuan fitoren e tretë me rradhë, pasi sot në orët e hershme të mëngjesit mundën Venezuelën me rezultatin minimal 1:0, duke vazhduar kryesimin me pikë maksimale, 9. https://twitter.com/CBF_Futebol/status/1327431446152290307?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1327434505427226624%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D872693 Suksesi në sgtadiumin

Brazili i nis me “manita” eliminatoret e Botërorit Katar 2022

Brazili eliminatoret e Botërorit Katar 2022 i ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme, duke mundur Bolivinë me rezultatin 5:0, njofton “infOSport.mk”. Dy gola për “kariokët” në këtë ndeshje realizoi ylli i Liverpullit, Roberto Firminjo, ndërsa nga një gol tjetër shtuan Markinjos dhe Filipe Kutinjo. https://www.youtube.com/watch?v=jKcYfwtG5kQ Mbrojtësi i Bolivisë, Hoze Maria