FFM cakton arbitrat e xhiros së parë, Stavrev në Tetovë, Meçkarovski në Kratovë

Këtë fundjavë starton sezoni i ri në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, ndërsa që sot Federata e Futbollit të Maqedonisë ka vendosur emrat e arbitrëve që do të ndajnë drejtësinë në ndeshjet e javës së parë, njofton “infOSport.mk”. Derbi ndeshjen e javës midis Shkëndijës dhe Vardarit do ta ndajë Aleksandar