Ajeti i jep krahë Bazelit, eliminojnë Sionin e Kasamit dhe Lenjanit 

Bazeli i Albian Ajetit dhe Taulant Xhakës është kualifikuar për në gjysmëfinale të Kupës së Zvicrës, teksa sonte si mysafir pas kohës shtesë, me rezultatin 4:2 mundi Sionin e Pajtim Kasamit dhe Ermir Lenjanit, njofton “infOSport.mk”. Gjithçka interesante në këtë ndeshje sa i përket kohës së rregullt që u mbyll me

Rikthehet Marjan Radeski!

Marjan Radeski është rikuperuar dhe iu është rikthyer fushave të futbollit, ndërsa sot luajti edhe në ndeshjen miqësore që Shkëndija e zhvilloi me Gostivarin. Tetovarët fituan ‘testin’ me rezultat 1:0 dhe golin e vetëm të ndeshjes e realizoi Shefiti. Ndërkohë në mesin e shumë eksperimenteve që bëri Qatip Osmani në këtë

Fiorentina dhe Atalanta barazojnë në një triler ndeshje (VIDEO)

Edhe ndeshja e dytë gjysmëfinale e Kupës së Italisë është mbyllur me barazim. Pas barazimit pa gola mbrëmë në ndeshjen midis Lacios dhe Milanit në “Olimpiko”, sonte në “Artemio Franki”, Fiorentina dhe Atalanta e Etrit Berishës barazuan 3:3, duke lënë gjithçka hapur për ndeshjen e kthimit në Bergamo, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja

Premierligë, favoritët sonte fitojnë pa probleme

Sonte në kuadër të javës së 28-të në Premierligën angleze u zhvilluan 6 takime të rradhës, ku spikatën fitoret e skuadrave favorite, njofton “infOSport.mk”. Ishte Arsenali që e nisi vrrullshëm, duke mundur 5:1 Burnmautin, teksa nuk fali edhe lideri aktual Liverpulli, që demoloi me rezultatin 5:0 Uatfordin. Në derbin e mbrëmjes Çelzi

Barcelona turpëron Realin, prek finalen e madhe të “Copa del Rey”

Barcelona ka turpëruar Realin e Madridit në ndeshjen e kthimit gjysmëfinalë të Kupës së Spanjës, duke shënuar fitore me rezultatin 3:0 midis “Santiago Bernabeu”, njofton “infOSport.mk”. Që të tre golat “katalunasit” i shënuan gjatë pjesës së dytë, e ku në qendër të vëmendjes doli të jetë sulmuesi Luis Suarez, i

Marrëzirat e mediave maqedone nuk kanë fund, dënimi i Shkëndijës nuk ka lidhje me “Despinan”

Marrëzirat në mediat maqedone nuk kanë fund, e sidomos kur bëhet fjalë për klubet shqiptare. Siç kemi paralajmruar edhe më herët, që Federata e Futbollit të Maqedonisë ka hedhur në Komision Disiplinor Shkëndijën për ndeshjen me Vardarin të zhvilluar në xhiron e 19-të dhe që tetovarët i pret një dënim

Prej nesër starton faza e “play-off” dhe play-out” në elitën e futsalit vendor

Prej nesër në elitën e futsalit vendor startojnë ndeshjet e fazës “play-off” dhe “play-out”, ku edhe përfundimisht do të mësojmë se cila skuadër do të shpallet kampione dhe cila skuadër do të humb statusin elitarë, njofton “infOSport.mk”. Në fazën “play-off” do të garojnë 4 skuadrat e para, ku Futsal Shkupi futet

Gjithsej të etiketuara

Fitore e madhe e Makedonija Gj.P në Strumicë (VIDEO)

Makedonija Gjorçe Petrovi ka shënuar fitore minimale 1:0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë kundër Bellasicës në Strumicë, duke hedhur kështu një hap të madh drejt finales së madhe, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm, mirëpo me aromë kualifikimi për skuadrën shkupjane në këtë ndeshje e realizoi braziliani Eduardo