E bujshme, Liverpulli rikthen Luis Suarezin në “Enfilld Roud”!

Merkato e verës mund të sjellë një transferim shumë të bujshëm, por edhe të papritur. Sipas asaj që shkruan e përditshmja spanjolle, “Fichajes”, Liverpuli në verë do të tentojë të transferojë sulmuesin e Atletiko Madridit, Luis Suarez. Anglezët me sa duket kanë nisur kontaktet me ekipin spanjoll për të verifikuar mundësinë

Shihni çfarë mirëpritje i bëjnë Suarezit te Atl. Madridi (VIDEO)

Pasditën e sotme Atletiko Madridi zhyrtarizoi sulmuesin uruguaian Luis Suarez, i cili te skuadra nga “Vanda Metropolitano” erdhi nga rradhët e Barcelonës. Menjëherë pasi hodhi firmën në kontratë, sulmuesi uruguaian mori pjesë në seancën stërvitore të skuadrës madrilene. Dhe si çdo lojtar i ri në ekip, Suarez pasi u përshëndet me trajnerin

Luis Suarez transferohet në “Serie A”, por jo te Juventusi!

Luis Suarez është gjithnjë e më larg Barcelonës, ndërsa shumë skuadra të njohura europiane dëshirojnë të shohin uruguaianin në rradhët e tyre. Sipas asaj që shkruan e përditshmja katalunase, “Sport.es”, tre skuadrat italiane, Milan, Inter dhe Lacio dëshirojnë të bëjnë për vete sulmuesin e Barcelonës, i cili pjesë e skuadrës nga