Me golin ndaj Barcelonës, Suarez i ka “pickuar” të gjithë skuadrat në LaLiga

Luis Suarez shënoi golin e dytë mbrëmë ndaj Barcelonës, ish-skuadrës së tij, dhe nuk ka festuar.

Sulmuesi uruguaian me këtë gol ka plotësuar “panoramën” e skuadrave që i ka ndëshkuar në La Liga.

Barcelonën e ka ndëshkuar në duelin e dytë kundër tyre dhe tani numëron 31 skuadra ndaj të clave ka shënuar (172 gola në total).

Praktikisht të gjitha skuadrat me të cilat sulmuesi është përballur, duke mbajtur fanellën e Atletiko Madridit dhe Barcelonës.

Leave a Reply