PSZH eliminoi Dortmundin, Liverpulli dhe Atl.Madridi në vazhdime (VIDEO)

Paris Sen Zhermeni ka arritur që të sigurojë një biletë për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, teksa sonte në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales të zhvilluar “Parkun e Princërve” arriti rezultatin e duhur 2:0, përballë Borusia Dortmundit, njofton “infOSport.mk”. Që të dy golat parisienët i shënuan gjatë

Diego Simeone: Luajtëm me shumë mençuri, gjesti ishte ndaj tifozëve tanë!

Trajneri i Atletiko Madridit, Diego Simeone ishte tepër i lumtur pas fitores së madhe ndaj Juventusit në ndeshjen e parë të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve Europian. Ky rezultat hap rrugët e ‘jorganxhinjëve’ drejt ndeshjeve çerekfinale, megjithatë për të arritur një gjë të tillë ata do të duhet

Vazhdimet të kobshme për Realin, Atl.Madridi fiton Superkupën e Europës (VIDEO)

Skuadra e Atletiko Madridit ka fituar Superkupën e Europës, pasi në ndeshjen e zhvilluar në Talin të Estonisë mundi fqinjët e Realit të Madridit me rezultatin 4:2, edhe atë vetëm pas vazhdimeve, pasi koha në kohën e rregullt u mbyll me barazimin 2:2, njofton "infOSport.mk". GOLAT DHE MOMENTET MË TË BUKURA

Atl. Madridi transferon ish portierin e Realit të Madridit!

Atletiko Madridi ka goditur në merkato, duke sjellë në rradhët e veta ish portierin e Realit të Madridit, Antonio Adan. Ky i fundit vjen nga rradhët e Betisit, ndërsa lajmin e konfirmuan edhe nga klubi nga “Ëanda Metropolitano”. Të dy klubet kanë arritur marrëveshjen, ndërsa gardiani 31-vjeçar me “jorganxhinjët” ka nënshkruar