Allegri me kokëdhembje para ndeshjes me Romën! Shumë mungesa në kampin “bardhezi”

Juventus-Roma është supersfida e ditës së sotme në “Seria A”. Dy skuadrat italiane do të përballen sonte në ora 20:45 në “Allianc Stadium” në Torino. “Bardhezinjtë” vijnë në këtë takim me disa mungesa, për shkak të lëndimeve dhe inektimeve me COVID-19. Mungesa të konfirmuara nga trajneri Masimiliano Allegri janë futbollistët si Paulo

Skuadrat gjigande në Itali me trajner të ri, Simone Inzaghi te Interi, Allegri te Juventusi

Simone Inzaghi edhe zyrtarisht ka nënshkruar kontratë me Interin, duke zëvendësuar në këtë post trajnerin Antonio Konte. Trajneri i deritanishëm i Lacios me kampionët në fuqi të Italisë ka nënshkruar kontratë deri në qershor të vitit 2023. Këtë gjë e ka konfirmuar eksperti i transferimeve, Fabricio Romano. https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1398387300074131461?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1398387300074131461%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.gazetasheshi.com%2Flajmi-i-fundit-simone-inzaghi-trajner-i-ri-i-interit%2F Ndërkohë pas largimit të Andrea Pirlos,

Skenari i fundit i “Tuttosport”: Allegri te Real Madrid, Zidane te Juventusi

Masimiliano Allegri, Zinedine Zidane, Andrea Pirlo, Juventus dhe Real Madrid, një ekuacion me shumë të panjohura, por me shumë zëra që qarkullojnë në media. Së fundmi “Tuttosport” është hapur me një lajm të bujshëm, që çon Allegrin te kampionët në fuqi të Spanjës. Francezi shikohet larg spanjollëve në këtë moment dhe

Jo vetëm Allegri, Juventus po punon edhe për një kthim tjetër të bujshëm!

Juventusi në fundjavë edhe përkundër disavantazhit që kishte, në fund arriti të marrë një fitore shumë të rëndësishme në garën për zonën Çampions, duke mundur Udinezen në transfertë me shifrat 2:1, mirëpo pavarësisht këtij triumfi duket se fati i trajnerit aktual, Andrea Pirlo në drejtim të bardhezinjve është i vendosur. Sipas