Rufati: Me këtë gjeneratë të U19 mund të shkruajmë histori

Maqedonia U19 sot bëri një start ëndërrash, duke hapur me fitore të madhe ndaj Zvicrës ciklin eliminatorë për në Evropian. Të besuarit e trajnerit Vujadin Stanojkoviq mundën “hevetët” me rezultatin 2:1, ndërsa pjesë e kësaj fitore për gjatë 90-të minutave ishte edhe futbollisti shqiptarë i Lokomotivës së Zagrebit, Agron Rufati, i

Kaka zbulon 5 ndeshjet që nuk do ti harrojë asnjëherë në jetë

Leite Kaka, një emër ky shumë i njohur dhe shumë i dashur për gjithë tifozët e futbollit pavarësisht faktit se për cilën skuadër bëjnë tifo. Rikardo Izecson dos Santos Leite, i njohur si Kaka, një yll i paharruar nga tifozët e Milanit, i cili ka fituar gjithçka me “kuqezinjtë” në pritje

Nuhiu: Loja ndaj A. Pandev më e mira deri më tash e Renovës

Renova si duket është rikthyer në identitetin e saj. Pas një starti jo të mirë, skuadra nga Xhepçishti ka arritur që të lidh 5 ndeshje rradhazi pa humbje në elitën e futbollit vendor, duke arritur tre fitore dhe dy barazime, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e drejtuar nga Vllatko Kostov brenda pak ditëve

Intervistë me Muhamed Useinin e Flamurtarit të Vlorës

Muhamed Useini sezonin e ri futbollistik do të luaj në Superligën shqiptare me fanellën e Flamurtarit të Vlorës. Ai te kjo skuadër u transferua që gjatë muajit qershor, duke qenë një ndër përforcimet e para, nga ato shumë përforcime që bënë drejtuesit e skuadrës vlonjate gjatë këtij afati kalimtarë të

Izair Emini: Menzi pres të luaj me Shkëndijën (VIDEO)

Izair Emini disa ditë më parë u zyrtarizua si futbollist i Shkëndijës së Tetovës. Emini ka folur për herë të parë si “kuqezi”, duke shprehur ambiciet e tij për t’i arritur në sezonin e ri me Shkëndijën, ndërsa në situatën kur mori të drejtë loje, ka theksuar se menzi pret

Gazetari shqiptar në mesin yjeve të futbollit spanjoll (FOTO)

Përderisa të tjerët vraponin për një foto kujtim me futbollistët e Spanjës, ishte gazetari i televizionit Shenja, Faton Zylbehari (njëkohësisht edhe zëdhënës i FFM-së) që qëndronte krah për krah me yjet si Serhio Buskets, David Silva e seleksionuesi i Spanjës, Hulien Lopetegi në konferencën për media që udhëheqi para dhe

Lutfi Bilalli gjen golin e parë në Finlandë

Sulmuesi Lutfi Bilalli ka gjetur golin e parë në futbollin finlandez. 25 vjeçari prej disa muajsh është pjesë e skuadrës Haka që garon në kategorinë e dytë të futbollit në Finlandë, ndërsa shënon golin debutues në takimin e fundit të humbur 1:2 nga OPS. "Normal se jam i lumtur që shënova,