Në prag të sfidës në Beograd, mediat serbe kujtojnë fjalët e Ibrahimoviç:”Kosova është Serbi vetëm nëse mamaja ime është e virgjër”

Zlatan Ibrahimoviç me Milanin e tij do të duhet të zbresë në Beograd për të luajtur kundër Crevena Zvezdës në kuadër të Liga Europa. Shorti ka rezervuar përballjen e këtyre dy ekipeve, me Milanin që ka misionin për t’u kualifikuar në transfertën e vështirë. Mediat serbe kanë kërkuar për të gjetur edhe

Tifozët e klubit armen Ararat para ndeshjes me Zvezdën, “Kosova është Serbi”

Skuadra kampione  e Armenisë, Ararat gjatë ditës së sotme si nikoqir në Qipro do të zhvillojë ndeshjen e fazës “play-off” të Liga Europa kundër skuadrës së njohur serbe të Crvena Zvezdës. Para kësaj sfide një mirëseardhje ndryshe kanë menduar t’i ofrojnë kundërshtarit tifozët armenë. Këta të fundit kanë shpalosur një parullë

Tirana eliminohet, por nuk turpërohet (VIDEO)

Tirana ka pësuar disfatë minimale 1:0 në ndeshjen ndaj Crvena Zvezdës në kuadër të raundit të dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve, duke u përshëndetur nga ky kompeticion, mirëpo jo edhe nga garat europiane, njofton “infOSport.mk”. Tirana edhe sonte bëri një paraqitje kampionësh përballë skuadrës serbe, e cila golin e fitores

Superlajm për Tiranën, Crvena Zvezda rrezikon përjashtimin nga UEFA!

Pandemia “Covid 19” ka çoroditur edhe botën e futbollit. Dy nga klubet më të madhe të futbollit në Serbi, Crvena Zvezda dhe Partizani i Beogradit janë në telashe të mëdha dhe mund ta pësojnë nga UEFA. Futbollisti i  skuadrës serbe Napredak, Marko Mrkiç, ka rezultuar pozitiv me Koronavirus dhe me këtë

Shaqiri flet për ndeshjen në Beograd ndaj Crvena Zvezdës, ja çfarë ju përkujton serbëve!

Liverpulli natën e kaluar shënoi fitore të thellë 4:0 në ‘Enfilld Road’ ndaj Crvena Zvezdës në fazën grupore të Ligës së Kampionëve, ndërsa Xherdan Shaqiri regjistroi një paraqitje të jashtëzakonshme, duke asistuar te goli i dytë i ndeshjes i shënuar nga Mohamed Salah, ndërsa shumë bukur reagoi edhe gjatë shënimit