Elita e futbollit kroat “flet” shqip, 4 futbollistë shqiptar në formacionin e javës

Futbollistët shqiptar janë të shpërndarë kudo nëpër kampionate të huaja, teksa shpesh herë i shikojmë të jenë edhe pjesë e formacioneve më të mira të javës. Kështu këtë herë ndodhi në kampionatin elitar të Kroacisë, aty ku fundjavën që lamë pas u përzgjodhën plotë 4-të. Emir Sahiti luajti rolin e protagonistit

Liga e Kampionëve, ShkëndijaU19 do të luaj kundër Hajdukut

Shpresat e Shkëndijës, kampionë të Maqedonisë së Veriut në kategorinë U19, sot mësuan kundërshtarin në raundin e parë të Ligës së Kampionëve, UEFA Youth League. Shorti në Nyon vendosi që shpresat e Shkëndijës të luajnë kundër kampionëve të Kroacisë, skuadrës së Hajdukut nga Spliti. Ndeshjen e parë Shkëndija do ta zhvillojë si

Renova u eliminua, por nuk u turpërua përballë gjigandëve kroat të Hajdukut (VIDEO)

Renova pësoi disfatë minimale 0:1 përballë gjigandëve kroat të Hajdukut në ndeshjen e vlefshme për raundin e dytë eliminatorë të Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Kroatët golin e fitores dhe kualifikimit në raundin e tretë e realizuan vetëm pas 4 minutave lojë. Njëri prej mbrojtësve të Renovës nuk arriti që të pastrojë

Ardian Ismajli prezantohet te Specia

Mbrojtësi kosovar, Ardian Ismajli ka kompletuar transferimin nga Hajduku i Splitit te skuadra italiane e Specia, njofton “infOSport.mk”. Spezia në edicionin e ri do të luajë në “Serie A”. Ismajli me Specian ka firmosur kontratë 3-vjeçare. “Lojtari nga Majaci i Kosovës, që luan në qendër të mbrojtjes, ka rënë në sy gjatë

Vardari i nis me humbje miqësoret në Belek të Turqisë (VIDEO)

Vardari i ka nisur me disfatë miqësoret në Belek të Turqisë, aty ku skuadra lidere e stinorit vjeshtorë po zhvillon fazën kryesore të përgatitjeve për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Aleksandar Vasoski u mundën nga gjigandët kroat të Hajduk Split me rezultatin 3:1, edhe pse pjesa e parë