Cikalleshi: Jam i gatshëm të largohem për të mirën e kombëtares

Një ndër sulmuesit më të mirë të Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, ka folur pas barazimit 1:1 të “kuqezinjëve” kundër Islandës. Cikalleshi sonte mbante shiritin e kapitenit, mirëpo në fund doli të jetë i pafat, pasi skuadra e tij pësoi gol në minutën e 7-të, të kohës shtesë. “Nuk ka mundësi. Jemi

Shqipëria nuk fiton dot as me 10 lojtarë, e pëson në minutën e 97-të (VIDEO)

Kombëtarja shqiptare ka zhgënjyer tifozët “kuqezi”, duke barazuar 1:1 në shtëpi përballë Islandës, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja nisi mirë për “kuqezinjtë” e Edi Rejës, ndërsa në këtë kontribuoi edhe kartoni i kuq i Gunarson të Islandës që në minutën e 11-të. Kjo bëri që Shqipëria të ndihmojë totalisht ndeshjen, ndërs në minutën

Alban Bushi: Kam marrë lojtar shqiptarë dhe jo të Kosovës! Çdo shqiptarë që flet shqip është shqiptarë

Kombëtarja shrpesa e Shqipërisë e udhëhequr nga trajneri, Alban Bushi, po përgatitet për dy ndeshjet miqësore përballë Maqedonisë së Veriut dhe Kroacisë që do të zhvillohen në tokën kroate. Trajneri Bushi kërkon progresin nga djemtë e tij, teksa paralajmëron se do t’u përshtatet karakteristikave të kundërshtareve. “Do t’i përshtatemi skemës që luajnë

Shqipëria U17 e Bulkut fiton pa probleme ndaj Maqedonisë së Stanojkoviq

Përfaqësuesja e Maqedonisë U17 të mërkurën në “Elbasan Arena” zhvilloi edhe miqësoren e dytë ndaj Kombëtares shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Ndryshe nga miqësorja e pak ditëve më parë që u zhvillua në Strugë, e që u mbyll me shifrat 3:3, këtë herë “kuqezinjtë” e rinj të drejtuar nga trajneri Ervin Bulku, shënuan

Në shtator shpresat e Maqedonisë dhe Shqipërisë zhvillojnë dy ndeshje miqësore

Përfaqësuesja shpresa e Maqedonisë  nën udhëheqjen e trajnerit Dragan Kanatllarovsko gjatë muajit shtator në kohën kur do të ketë termine të lira do të zhvillojë dy ndeshje miqësore kundër Kombëtares së Shqipërisë. Do të jetë ky një test i mirë për gjeneratën e re të futbollistëve që do të luajnë për

Maqedonia edhe më tej e 64-ta, ja ku renditen Shqipëria dhe Kosova

Përfaqësuesja e Maqedonisë vazhdon të mbajë pozitën e 64-të në renditjen më të re të FIFA-s, të publikuar  për muajin gusht, njofton “infOSport.mk”. Nuk kanë lëvizur fare edhe Shqipëria dhe Kosova, që vazhdojnë të renditen në pozitën e 66-të, gjegjësisht 106-të. Ndryshe Brazili vazhdon të kryesojë renditjen, para Belgjikës dhe Argjentinës, për

Renditja e FIFA-s, Maqedonia bie dy pozita më poshtë

Muaji qershor, në të cilin përfaqësuesja e Maqedonisë zhvilloi 4 ndeshje, nuk doli të jetë edhe aq i suksesshëm. Dy fitore ndaj autsajderit Gjibraltarit, një barazim ndaj Bullgarisë dhe një disfatë nga Gjeorgjia, ishte epilogu i ndeshjeve, që e rendisin Maqedoninë dy pozita më poshtë, njofton “infOSport.mk”. Kështu nga pozita e

Rotacion te Shqipëria, ja si ndryshon lista kuqezi kundër Estonisë, 11 largime dhe 5 emra të ri

Kombëtarja e Shqipërisë rikthehet në stërvitje pas ndeshjes së Ligës së Kombeve ndaj Izraelit dhe po përgatitet për miqësoren e 13 qershorit me Estoninë. Skuadra do të zhvillojë një seancë stërvitore pasditen e sotme në kompleksin Tropikal në Durrës, ndërkohë që do të ketë ndryshime në listën e lojtarëve të gatshëm