Reagon policia shqiptare, merret vendimi përfundimtar për Shqipëri-Angli

Gjatë ditës së sotme në shtetin tonë fqinjë, në Shqipëri, u krijua një panik i madh lidhur me zhvillimin e ndeshjes së 28 marsit midis Shqipërisë dhe Anglisë, që do të zhvillohet në stadiumin “Air Albania” në Tiranë. Policia e Shtetit shqiptarë nuk kishte ofruar sigurinë maksimale për mbarëvajtjen e takimit,

Ndeshja Andorrë-Shqipëri nuk transmetohet në asnjë nga TV e kundërshtarit!

Shqipëria mbrëmjen e sotme nis rrugëtimin e saj në kualifikueset për Botërorin “Qatar 2022”. Dhe si zakonisht interesimi në Shqipëri, por edhe më gjërë ku jetojnë shqiptarë, për ndeshjet e kombëtares “kuqezi” është shumë i lartë, ndërsa e kundërta ndodh në Andorrë, aty ku ndeshja e sotme do të ndiqet

Ndeshja Shqipëri-Angli në rrezik, arsyeja e paprecedentë!

Ndeshja e shumëpritur e 28 marsit, Shqipëri-Angli, rrezikon të mos luhet për shkak se Policia e Shtetit shqiptarë nuk merr përsipër marrjen e masave për organizimin e ndeshjes. Një gjë të tillë kanë konfirmuar nga vetë Federata Shqiptare e Futbollit, e cila ka reaguar përmes një shkrese. REAGIMI I FSHF-së Sot në Federatën

A do të ketë tifoz në ndeshjen, Shqipëri-Angli! Vjen përgjigjja përfundimtare

Pas kërkesës së FSHF-së që ndeshja midis Shqipërisë dhe Anglisë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, të luhej me tifozë në “Air Albania”, ka ardhur edhe përgjigjja përfundimtare nga Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë. Këta të fundit nuk e kanë pranuar kërkesën e FSHF-së, ashtu që ndeshja e 28

Shqipëri – Angli do të luhet në Tiranë

Shqipëria ndeshjen kundër Anglisë, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit të vitit 2022, që do të mbahet në Katar, do ta zhvillojë ne Tiranë, edhe përkundër faktit se Anglia është izoluar dhe linjat e fluturimit me të janë thuajse të bllokuara me të gjithë Europën, përfshirë këtu edhe me Shqipërinë. Megjithatë

Zvicra “mban peng” tetovarin Bajramin, i cili shprehi dëshirë për të luajtur me Shqipërinë!

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Tetova e Maqedonisë së Veriut, Nedim Bajrami do të jetë një nga risitë më të rëndësishme të Kombëtares shqiptare në grumbullimin e parë për edicionin e kualifikueseve të Botërorit “Qatar 2022”. Mesfushori në pronësi të Juventusit, i cili prej dy vitesh është i huazuar tek