Spanja me 3 mungesa ndaj Kosovës!

Mbrojtësi i krahut të majtë, Jose Gaya dhe qendërmbrojtësi Aymeric Laporte pritet t’i mungojnë Spanjës për ndeshjen kundër Kosovës për shkak të dëmtimesh. “Mendoj se Laporte ka një ngarkesë, ndërsa lëndimi i Gayas nuk duket mirë, por do të presim testet”, - është shprehur përzgjedhësi i Spanjës, Luis Enrike. Mungesa e Gayas

Kosovë-Suedi, formacionet zyrtare

Pas Kombëtares shqiptare, është përfaqësuesja e Kosovës që pas pak do të zbres në fushë për të zhvilluar ndeshjen e e parë kualifikuese, të vlefshme për eliminatoret e Botërorit, “Qatar 2022”, shkruan “infOSport.mk”. Kosova dhe Suedia ballafaqohen sonte me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”. Kjo pritet të jetë

Skandal, Federata e Spanjës e njeh Kosovën vetëm si territor

Muaji mars është muaji i grumbullimeve të kombëtareve që pritet të zhvillojnë ndeshjet eliminatore për Botërorin e vitit 2022-të që do të mbahet në Katar. Përfaqësuesja e Kosvës bënë pjesë në Grupin B së bashku me Suedinë, Spanjën, Greqinë dhe Gjeorgjinë. Në këtë grup, vetëm Suedia e ka njohur Kosovën si shtet,

Nesër për nder të pavarësisë zhvillohet vëllazërorja Kosovë-Shqipëri

Të martën më 16.02.2021 në orën 12:00 në stadiumin e KF 2 Korriku do të zhvillohet ndeshja e veteranëve ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë. Kjo ndeshje do të zhvillohet në kuadër të shënimit të 13-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ndërsa e njëjta do të organizohet nga Federata e Futbollit e Kosovës. Ndeshja

Kosova dhe Turqia thellojnë bashkëpunimin në futboll, organizojnë edhe një miqësore me tifozë

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka qenë ditën e sotme në Turqi, teksa ka takuar homologun e tij, Nihat Ëzdemir. Në këtë takim mes palëve janë arritur shumë marrëveshje, teksa është firmosur Memorandumi i Bashkëpunimit, i cili lejon thellimin e mëtejshëm të bashkëpunimit. Si pasojë e kësaj

Problemet diplomatike, Kosovë-Spanjë mund të luhet në terren neutral!

Kosova gjatë ditës së djeshme mësoi emrat e kundërshtarëve për eliminatoret e Kupës së Botës të vitit 2022, që do të mbahet në Katar. Siç dihet, “Dardanët” u shortuan në Grupin “B” së bashku me Spanjën, Suedinë, Greqinë dhe Gjeorgjinë. Përveç që është një grup shumë problematik për Kosovën, për

Sllovenia-Kosova, ja si do të rreshtohen “Dardanët”

Përfaqësuesja e Kosovës sonte në Ljublanë kërkonë këndelljen. “Dardanët” do të zhvillojnë ndeshjen e parafundit në Ligën e Kombeve në kuadër të Ligës “C”, ndërsa për kundërshtarë do të kenë Slloveninë. Pas humbjes 2:1 nga Shqipëria në miqësore, skuadra e Bernard Çallandes synon vetëm tre pikë sonte. Kur kanë mbetur edhe disa

Shpresat e Shqipërisë mundin moshatarët e tyre të Kosovës në Prishtinë (VIDEO)

Kombëtarja shpresa e Shqipërisë ka shënuar fitore minimale 1:0 në duelin kundër Kosovës, të zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e parafundit në kuadër të grupit 3 eliminatorë për Europianin e vitit të ardhshëm, ndërsa fitorja e dytë për “kuqezinjtë”, pas asaj në Elbasan me