Të gjithë duan të luajnë në Arabi, Cikalleshi largohet nga atje, rikthehet në Turqi!

Sokol Cikalleshi do të largohet nga skuadra e Al-Khaleej në Arabinë Saudite. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare u transferua në Lindjen e Mesme në formë huazimi nga turqit e Konjaspor verën e shkuar, por klubi arab nuk ka vendosur ta blejë kartonin e reprezentuesit shqiptarë, pavarësisht performancës së shkëlqyer, duke ndihmuar

Cikalleshi: Jam i gatshëm të largohem për të mirën e kombëtares

Një ndër sulmuesit më të mirë të Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, ka folur pas barazimit 1:1 të “kuqezinjëve” kundër Islandës. Cikalleshi sonte mbante shiritin e kapitenit, mirëpo në fund doli të jetë i pafat, pasi skuadra e tij pësoi gol në minutën e 7-të, të kohës shtesë. “Nuk ka mundësi. Jemi

Fitore me aromë shqiptare e Konjaspor ndaj Goztepe (VIDEO)

Konjaspor ka regjistruar fitore 3:0 ndaj Goztepe në ndeshjen e vlefshme të javës së 31-të në elitën e futbollit turk, njofton “infOSport.mk”. Kjo fitore e Konjaspor mund të quhet lirisht fitore e shqiptarëve, pasi erdhi falë finalizimeve të tre futbollistëve shqiptarë, Sokol Cikalleshi, Endri Çekiçi dhe Zymer Bytyqi. https://twitter.com/i/status/1510605912125415431 Ishte Cikalleshi, ai

Manaj zëvendëson Cikalleshin, ja si pritet të jetë formacioni i Shqipërisë ndaj Polonisë

Shqipëria sonte kundër Polonisë do të ketë disa mungesa në formacion, sidomos në repartin ofenziv, aty ku trajneri Edi Reja është i detyruar që të bëjë ndryshime. Në portë do të jetë përsëri Berisha, ndërsa linja e mbrojtjes me pesë futbollistë do të përbëhet nga tri qendrat Ismajli, Kumbulla dhe Veseli

Cikalleshi u prezantua te Goztepe

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, është prezantuar sot me fanellën e skuadrës së tij të re, Goztepe. Ai te skuadra e Superligës turke do të luaj në formë huazimi për një vit, pasi drejtuesit e Gozetepe arritën marrëveshjen me homologët e tyre të Osmanlispor, që këtë vit humbi statusin

Cikalleshit i bënë mirë ftesa në kombëtare, shënon për Osmanlispor (VIDEO)

Sokol Cikalleshit si duket i ka bërë mirë ftesa e bërë nga ana e seleskionuesit të Kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, për dy ndeshjet eliminatore ndaj Spanjës dhe Italisë, shkruan “infOSport.mk”. Sulmuesi fierak realizoi njërin prej golave në fitoren 3:0 të skuadrës së tij Osmanlispor ndaj Kasimpasa në kuadër të javës së

Cikalleshi shënon në barazimin ndaj Viteses së Rashicës (VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares shqiptarem Sokol Cikalleshi vijon të shkëlqejë edhe me fanellën e Bashakshehirit. Cikalleshi arriti të shënojë edhe një gol tjetër me fanellën e skuadrës turke gjatë fazës përgatitore, teksa këtë herë ka qenë skuadra holandeze e Viteses që e ka pësuar. Sulmuesi shtatlartë realizoi golin e barazimit për Bashakshehirin