MPJ dënoi fyerjet dhe fërshëllimat gjatë intonimit të himnit të Bullgarisë

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) ka reaguar në lidhje me atmosferën e krijuar në ndeshjen e mbrëmshme në mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë. Nga MPJ e dënojnë gjuhën e urrejtjes, duke thënë se “keqpërdorimi i këtyre ngjarjeve për përhapje të urrejtjes dhe jotolerancës paraqesin kundërthënie thelbësore te idesë së

Shtohen problemet për Çavin, pas Kounde dhe Araujo, dëmtohen edhe Depaj dhe De Jong!

Pas lajmit për dëmtimin e rëndë të Araujos me Uruguajin, por edhe të Zhil Olivie Kounde me Francën, vjen edhe konfirmimi për problemet fizike të dy futbollistëve holandez, Memfis Depaj dhe Frenki de Jong. Të dy e kanë paguar shtrenjtë pjesëmarrjen me kombëtaren e Holandës, që fitoi 1:0 kundër Belgjikës në

Lajme të këqija për Interin, konfirmohet dëmtimi i Brozoviç dhe mungesa e tij nga fushat e futbollit!

Lajme aspak të mira për Interin dhe trajnerin e tyre, Simone Inzaghi. Mesfushori kroat Marselo Brozoviç do të qëndrojë për një muaj jashtë fushave të futbollit. Testet mjeksësore që mesfushori i bëri sot, konfirmuan një dëmtim të pjesshëm në kofshën e majtë. Gjendja e mesfushorit do të rivlerësohet nga stafi mjekësor

Araujo i Barcelonës humb Botërorin “Qatar 2022”, ja sa do mungojë uruguaiani

Ronald Araujo edhe zyrtarisht do të humbas Botërorin “Qatar 2022” me Uruguajin e tij, pasi ka pësuar një dëmtim në gju dhe tashmë duhet të operohet. Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga Barcelona, të cilët përmes një komunikate kanë njoftuar se të mërkurën qendërmbrojtësi i tyre do të operojë tendinën në

Infantino të mërkurën në Tiranë do të takohet me Dukën

Numri një i futbollit botëror (FIFA), Xhiani Infantino të mërkurën do të zbarkojë në Tiranë. Sipas “RTSH”, Infantino do të zbarkojë në kryeqytetin shqiptar për të përuruar punimet e bëra në shtëpinë e futbollit shqiptar ku janë ndërtuar dy fusha me bar natyral, teksa do të takohet me presidentin e FSHF-së,

Mediat në Spanjë: Vjen tradhëtia e madhe, Asensio i Realit transferohet te Barcelona

Gati për të ndodhur edhe një tradhëti tjetër kur janë në pyetje transferimet e futbollistëve mes dy rivalëve të mëdhenj spanjoll, Real Madrid – Barcelona. Sipas asaj që raporton “RAC1”, Barcelona ka arritur një parakontratë me futbollistin e Realit të Madridit, Marko Asensio, i cili do të lirohet nga kontrata

Shpresat e vendit barazuan me Arabinë Saudite në turneun kontrollues në Krocia

Përfaqësuesja shpresa e Maqedonisë gjatë ditës së sotme zhvilloi edhe takimin e dytë në kuadër të turneut “Shën Martin”, që po zhvillohet në Mura të Kroacisë, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 3:1 ndaj Shqipërisë, të përzjedhurit e trajnerit Dragan Kanatllarovski sot barazuan 1:1 ndaj Arabisë Saudite. Edhe në këtë ndeshje, Maqedonia e

Maqedonia e Milevskit mundet sërish, humb edhe pozitën e dytë në grup

Përfaqësuesja e Maqedonisë e udhëhequr nga Bllagoja Milevski me disfatë ka mbyllur ciklin kualifikues të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia në ndeshjen e fundit në Shkup pësoi disfatë 1:0 nga Bullgaria, duke humbur kështu edhe pozitën e dytë në grupin 4 të Ligës “C”. Në këtë disfatë të “verdhekuqve” ndikoi