Gatishmëria e FSHF-së dhe Dukës për të ndihmuar Struga Trim Lum! Presidenti Qira përmes një letre e falënderon publikisht

Mungesa e një stadiumi të kategorisë A në vendin tonë, për zhvillimin e takimit të fazës “play-off” në Ligën e Konferencës, bëri që Federata Shqiptare e Futbollit me në krye presidentin Armando Duka të tregojë madhështinë e saj, duke i ofruar skuadrës së Struga Trim Lum si alternativë, stadiumin “Elbasan

Lajm i mirë nga Shqipëria, futbolli nis së shpejti

Takimi joformal midis Kryeministrit shqiptarë, Edi Rama dhe numrit një të futbollit në Shqipëri, Armando Duka, për çështjen e bojkotit të Kategorisë Superiore, duket se përfundoi me “tym të bardhë”. Të paktën kjo u la të kuptohej nga një deklaratë për mediat e presidentit të FSHF-së. “Kampionati do fillojë së shpejti. Kryeministri

Sekretari i UEFA-s, Theodoris inspekton nga afër punimet e stadiumit kombëtarë në Tiranë

Një delegacion nga ana e UEFA-s gjatë ditës së sotme ka inspektuar punimet në stadiumin e ri “Arena Kombëtare” në Tiranë, ndërsa gjithashtu nga afër vizituan edhe Shtëpinë e re të Federatës Shqiptare të Futbollit pranë Liqenit Artificial. Në një prononcim për mediat, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka

Duka si duket nuk dëgjoi fërshëllimat e himnit shqiptarë! Organizimi perfekt

Ndonëse koret raciste nga ana e tifozëve maqedonas nuk munguan, madje nuk mungoi dhe fërshëllima e himnit shqiptarë në fillim të takimit, numri një i Federatës shqiptare të futbollit, Armando Duka ndeshjen e mbrëmshme ndaj Maqedonisë të zhvilluar në Strumicë e cilësoi si të organizuar në mënyrë perfekte. “Organizimi ishte perfekt