Holanda fiton përballjen vendimtare me Greqinë, Sllovakia prish ëndrrat e Luksemburgut (VIDEO)

Holanda ka fituar një nga ndeshjet vendimtare për kualfikim në Europianin e vitit të ardhshëm, duke mundur Greqinë me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e zhvilluar në Athinë, “Tulipanët” ishin me shumë fat, pasi golin e fitores e gjetën vetëm në minutën e 93-të, edhe atë përmes penaltisë të

Ëndërra e Messit dhe Argjentinës vazhdon, “gauçosët” do luajnë në gjysmëfinale (VIDEO)

Argjentinë-Kroaci është gjysmëfinalja e parë e Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Pasi Kroacia eliminoi Brazilin e madh, Argjentina e Lionel Messit në gjysmëfinalen e dytë mundi Holandën e Luis Van Gal, edhe atë vetëm pas ekzekutimit të penaltive, pasi koha në ndeshjen e rregullt dhe pas 120 minutave lojë u

Shtohen problemet për Çavin, pas Kounde dhe Araujo, dëmtohen edhe Depaj dhe De Jong!

Pas lajmit për dëmtimin e rëndë të Araujos me Uruguajin, por edhe të Zhil Olivie Kounde me Francën, vjen edhe konfirmimi për problemet fizike të dy futbollistëve holandez, Memfis Depaj dhe Frenki de Jong. Të dy e kanë paguar shtrenjtë pjesëmarrjen me kombëtaren e Holandës, që fitoi 1:0 kundër Belgjikës në

Holanda mundi Ukrainën në ndeshjen më interesante deri më tani në Euro 2020 (VIDEO)

Holanda dhe Ukraina kanë zhvilluar ndeshjen më atraktive të deritanishme në kuadër të Euro 2020, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e dytë e grupit “C”, në të cilën “tulipanët” shënuan fitore 3:2, duke gëzuar në fund tifozët e tyre në “Amsterdam Arena”, aty ku Maqedonia do të zhvillojë ndeshjen e fundit

Mbyllet pa fitues sfida midis kombëtareve gjigande që nuk janë pjesë e “KB Rusi 2018”

Është mbyllur me barazimin 1:1 sfida midis dy kombëtareve gjigande, Italisë dhe Holandës, skuadra këto që megjithatë nuk do të jenë pjesë e Kampionatit Botëror “Rusia 2018”. Simone Zaza kaloi në epërsi vendasit me golin e realizuar në minutën e 67-të, teka kah fundi i takimit një tjetër rezervist, kësaj rradhe