Maqedonia U21 mundi Gjibraltarin, Abazi shënoi golin e vetëm dhe të fitores (VIDEO)

Shpresat e vendit në futboll kanë shënuar fitore minimale 1:0 përballë Gjibraltarit, në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Europianit të vitit 2025, që do të mbahet në Sllovaki, njofton "infOSport.mk". Pas pjesës së parë gola, në pjesën e dytë, më saktësisht në minutën e 52-të, sulmuesi shqiptarë Luan Abazi arriti

Maqedonia U21 nis përgatitjet për ndeshjet me Gjibraltarin dhe Suedinë

Përfaqësuesja futbollistike e Maqedonisë deri 21 vjeç, sot në ora 16:00 në qendrën stërvitore "Petar Milloshevski", do të zhvillojë stërvitjen e parë, përmes së cilës do të shënojë edhe zyrtarisht fillimin e përgatitjeve për dy ndeshjet kualifikuese në shtëpi kundër kombëtareve të Gjibraltarit dhe Suedisë, për kualifikim në Kampionatin Europian

Kanatllarovski zbulon listën për dy ndeshjet eliminatore të marsit, fton edhe shkupjanin Xhemil Jahiji

Në fund të këtij muaji, përfaqësuesja U21 e Maqedonisë vazhdon me ndeshjet eliminatore për kualifikim në Kampionatin Evropian të vitit 2025, që do të mbahet në Sllovaki. Të besuarit e seleksionuesit, Dragan Kanatllarovski në Shkup do të zhvillojnë dy ndeshje, kundër Gjibraltarit dhe Suedisë. Ndeshja e xhiros së 5-të kundër Gjibraltarit është

Maqedonia deri 21 vjet startoi përgatitjet për ndeshjet me Gjeorgjinë dhe Austrinë

Përfaqësuesja e të rinjëve të Maqedonisë deri 21 vjet në nëntor e presin dy ndeshje shumë të rënda kundër reprezentacioneve të Gjeorgjisë dhe Austrisë. Me 16 nëntor forcat do ti masim me Gjeorgjinë në terren vendas në kuadër të xhiros së katërt të eliminatoreve për kualifikim në KE 2025, që do

Kanatllarovski publikon listën e lojtarëve dhe njëherit flet për duelet me Gjeorgjinë dhe Austrinë

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë në muajin nëntor vazhdon me ndeshjet eliminatore të vlefshme për Kampionatin Europian të vitit 2025, që do të mbahet në Sllovaki. Seleksionuesi i shpresave të vendit, Dragan Kanatllarovski, ka shpallur listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjen kundër Gjeorgjisë, në shtëpi në kuadër të xhiros së katërt

Metodi Maksimov i Shkëndijës: Kolektivi është kualiteti më i madh i përfaqësueses U21

Përfaqësuesja e Maqedonisë deri në moshën 21 vjeçare sot edhe zyrtarisht ka nisur përgatitjet për ndeshjet kualifikues të tetorit. Skuadra e drejtuar nga Dragi Kanatllarovski do të përballet me kombëtaren e Moldavisë në xhiron e tretë të eliminatoreve për Kampionatin Evropian 2025. Ndeshja kualifikuese kundër Moldavisë do të luhet më 17 tetor,

Eliminatore-Euro 2025, shpresat e Maqedonisë munden nga Holanda e fuqishme

Përfaqësuesja e Maqedonisë deri 21 vjet ka pësuar disfatë 2:0 nga kombëtarja e fuqishme e Holandës, në kuadër të xhiros së dytë të grupit “C” eliminatorë, për kualifikim në Kampionatin Europian, i cili në vitin 2025 do të mbahet në Sllovaki. Në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” në Shkup, të besuarit e

Maqedonia deri 21 vjet startoi me përgatitjet për ndeshjen me Suedinë, Ilievski: Jemi të gatshëm dhe me pa durim presim startin e eliminatoreve

Përfaqësuesja e Maqedonisë U21, dje edhe zyrtarisht në Shkup startoi përgatitjet për dy ndeshjet e rradhës eliminatore për kualifikim në KE 2025 në Sllovaki. Ekipi i udhëhequr nga Dragi Kanatllarovski në startin e këtyre eliminatoreve do të jetë mysafir i Suedisë, një skuadër kjo shumë e papërshtatshme. Në kuadër të xhiros