Gjermania i hakmerret me “kamatë” Maqedonisë, 4:0 midis Shkupit (VIDEO)

Kombëtarja e Gjermanisë i është hakmarrë Maqedonisë për atë disfatë të marsit në Duisburg (1:2), duke shënuar fitore 4:0 sonte midis Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e Milevskit i bënë ballë skuadrës së Flik vetëm gjatë 45 minutave të para, që u mbyllën me rrjeta të paprekura, megjithatë krejt ndryshe doli

Interesim i jashtëzakonshëm për ndeshjen me Gjermaninë, shiten të gjitha biletat

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, këtë muaj do të zhvillojë dy ndeshjet e rradhës eliminatore, të vlefshme për Botërorin “Qatar 2022”. Fillimisht me 8 tetor në transfertë do të luajnë kundër Lihtenshtejnit, që tre ditë më pas në Shkup të mirëpret Gjermaninë. Për këtë ndeshje që do të zhvillohet në arenën “Todor

Disfata ndaj Francës, Gjermania thyen rekordin negativ prej 61 vitesh!

Franca arriti të marrë një fitore të madhe në Munih përballë Gjermanisë në sfidën e cilësuar si ‘’finalja e parakohshme’’. Ndeshja ishte mjaft e luftuar, por francezët dominuan me talentet e tyre në fushë të cilët dhuruan spektakël. Gjermania nuk humbi vetëm 3 pikët, por regjistroi dhe një rekord negativ. “Pancerat” për herë

Shënuan dy gola, por vetëm një autogol ju siguroi fitoren “gjelave” ndaj Gjermanisë (VIDEO)

Kampionja e Botës në fuqi, Franca e ka nisur me këmbë të mbarë aventurën në Euro 2020, aty ku shihet si një ndër skuadrat pretendente për titull, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Deshamp ishte më e mirë se Gjermania sonte në “Allianc Arena” në Munih, ndërsa vetëm një autogol ju mundësoi atyre

Timo Verner i fali fitoren Maqedonisë, “pajiset menjëherë me nënshtetësi maqedonase”! (VIDEO)

Timo Verner është vërshuar nga mediat, e në veçanti ato në rrjetet sociale, që janë tallur me figurën e tij, pas asaj huçje në minutën e 80-të para portës së Dimitrievskit, shkruan “infOSport.mk”. Sulmuesi i Çelzit, i cili në lojë u inkuadrua gjatë pjesës së dytë, në minutën e 80-të pranoi