Kapiteni izraelit Eli Dasa luan rolin e viktimës, nxjerrë atletën e një 8-vjeçari të rrëmbyer pavarësisht 4 mijë fëmijëve të vrarë palestinez

Izraeli nesër në Hungari si vendas do të mirëpret Zvicrën në kuadër të kualifikueseve për Kampionatin Evropian. Kapiteni i izraelitëve Eli Dasa, foli për pritshmëritë, përgatitjet dhe situatën në Izrael, ndërsa u ndal edhe tek Nave Shoham, djali 8-vjeçar i cili u rrëmbye nga Hamasi dhe tani po mbahet peng në

Interesim i jashtëzakonshëm për duelin Zvicër-Kosovë, biletat shiten për një orë!

Janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen Zvicër–Kosovë, e vlefshme për kualifikueset e “Euro 2024”. Sipas asaj që raportojnë mediat në Zvicër, biletat për ndeshhjen e 18 nëntorit, janë shitur vetëm brenda një ore. Një gjë të tillë kanë konfirmuar edhe nga Federata e futbollit zviceran, që bënë të ditur se

Zvicra falë eurogolit të Shaqirit në pushim shkon me epërsi përballë Bjellorusisë (VIDEO)  

Zvicra në këto momente po zhvillon ndeshjen kundër Bjellorusisë, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e 7-të në grupin “I” eliminatorë për kualifikim në Europianin e vitit të ardhshëm që do të mbahet në Gjermani, njofton “infOSport.mk”. Ekipi kombëtar  zviceran pas 45 minutave të para avanson ndaj Bjellorusisë me rezultatin minimal

Euro 2021, Kastriot Imeri shënon sërish, por Zvicra mundet nga Italia, zhgënjen sërish Gjermania

Janë mbyllur tre sfidat e deritanishme në kuadër të Europianit U21, njofton “infOSport.mk”. Gjermania U21 ka zhgënjyer sërish teksa është mposhtur nga Republika Çeke U21, derisa Zvicra u mposht 3:2 nga Italia. Për “helvetët” në këtë ndeshje sërish shënoi shqiptari Kastriot Imeri. Pjesa e parë në tërësi foli për “axurrët”, që e

Zvicra publikon listën për ndeshjet e qershorit, trajneri Jakin fton tre futbollistë shqiptarë

Përfaqësuesja e Zvicrës ka publikuar listën për dy ndeshjet e muajit qershor në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024, njofton “infOSport.mk”. Helvetikët do të përballen fillimisht me Andorrën më 16 qershor, derisa tre ditë më vonë para tifozëve të tyre do të mirëpresin Rumaninë. Për këto dy ndeshje mjaft të

FIFA dënon Serbinë për ofendimet e bëra ndaj Xhakës dhe Shaqirit në “Qatar 2022”!

Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA) ka dënuar sërish Serbinë. FIFA gjatë ditës së sotme shqiptoi një dënim prej 50 mijë frangave për Federatën serbe, për shkak thirrjeve fyese të tifozëve në ndeshjen ndaj Zvicrës. Në ndeshjen e Kupës së Botës në Katar, huliganët serbë kanë fyer vazhdimisht dy futbollistët shqiptarë që

Xhaka dhe Shaqiri do luajnë në Serbi, gazeta kroate pyet UEFA-n: A do të luajë edhe Kosova kundër Bjellorusisë në Serbi?

UEFA e ka konfirmuar se ndeshja e parë e Bjellorusisë kundër Zvicrës së Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2024 do të zhvillohet në Novi Sad të Serbisë. Ky është vendimi i Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA), pasi Bjellorusia është nën sanksione për shkak të mbështetjes së

Zvicra mund Serbinë sërish, Shaqiri shënon sërish, Serbia kthehet në shtëpi (VIDEO)

Zvicra e shqiptarëve edhe njëherë tjetër eliminon Serbinë dhe dërgon në shtëpi që në fazën e grupeve në kuadër të Botëroreve, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë kishin bërë edhe në Botërorin e Rusisë (2018), ndërsa bënë edhe sonte në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, aty ku do të vazhdojnë

Edhe pse Zvicra luan me Kamerunin, Xhaka pyetet për ndeshjen me Serbinë! Ja përgjigjja e tij

Futbollisti shqiptar që përfaqëson Zvicrën në Botërorin e Katarit, Granit Xhaka, ka folur para ndeshjes hapëse të “hevetëve” ndaj Kamerunit, ndeshje kjo që në program është nesër me fillim në ora 11:00, njofton “infOSport.mk”. Ndër të tjera, futbollisti me origjinë nga Kosova u pyet edhe për ndeshjen që Zvicra do ta

Granit Xhaka dëmtohet dhe lëshon fushën, frikë për Botërorin “Qatar 2022”!

Një mbrëmje e pafat për Granit Xhakën. Mesfushori shqiptar i Arsenalit është detyruar të lërë para kohe fushën e lojës në ndeshjen që “topçinjtë” e zhvilluan sonte kundër Vulverhemptonit në transfertë. Xhaka luajti vetëm 16 minutat e para, pasi një dëmtim që pësoi bëri që ai të lërë fushën. Sigurisht një lëndim