Broja shkëlqen edhe me Sauthempton, brenda 18 minutave bënë gjithçka, por fati i ktheu shpinën (VIDEO)

Armando Broja, i cili shkëlqeu me Shqipërinë në dy ndeshjet e fundit të shtatorit, klasin e tij të lartë e ka dëshmuar edhe sot me Sautemptonin në ndeshjen e javës së katërt të Premierligës kundër Uest Hamit, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse në lojë u inkuadrua vetëm në minutën e 72-të, sulmuesi

Eliminatoret e Botërorit “Qatar 2022”, Broja në formacionin më të mirë të javës

Armando Broja ka shkëlqyer edhe njëherë tjetër me Kombëtaren shqiptare, duke u bë protagonistë këtë herë në fitoren 5:0 të Shqipërisë ndaj San Marinos. Edhe pse i inkuadruar në lojë vetëm në fillimin e pjesës së dytë, Broja la gjurmë në fitoren e “kuqezinjëve”, duke shnëuar një gol dhe duke asistuar

Armando Broja sezonin e ri do të luaj me Sauthemptonin

Armando Broja sezonin e ri do të luaj me fanellën e Sauthemptonit. Lajmi po qarkullonte prej disa ditësh, por tashmë ka marrë edhe nuanca formale me talentin shqiptar që i është bashkuar shenjtorëve. 19-vjeçari është huazuar nga Çelzi për tek skuadra e Hasenhuttl ku do të qëndrojë për gjatë gjithë sezonit

Broja shënon sërish për Viteshen, skuadra e tij kryeson renditjen bashkë me Ajaksin

Armando Broja ka bërë mirë që ka pranuar një huazim te skuadra holandeze e Viteshe, aty ku po dëshmon cilësitë e tij të larta prej golashënuesi, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi i kombëtares shqiptare ka shënuar edhe sot për ekipin e tij, duke e ndihmuar për të shënuar fitore në transfertën ndaj

Broja hapave të Rashicës, do të veshë fanellën e Vitesses

Armando Broja, një ndër futbollistët më të talentuar shqiptarë që luan në Europë, 12 muajt e ardhshëm në formë huazimi nga rradhët e Çelzit do të luaj në Holandë me skuadrën e Vitesses, aty ku vite më parë me shumë sukses luante Milot Rashica, njofton “infOSport.mk”. Një vendim të tillë solli

Broja flet pas debutimit me ekipin e parë të Çelzit dhe bisedën me Lampard

Armando Broja ka debutuar sot me ekipin e parë të Çelzit, në të cilën skuadra nga “Stemford Brixh” mundi Evertonin me rezultatin e thellë 4:0. Sulmuesi i talentuar shqiptarë në lojë u aktivizua në minutën e 84-të, duke zëvendësuar sulmuesin francez, Olivie Zhiru. Në një intervistë për “Sky Sport”, Broja ka treguar