Bushi pozitiv me “Covid 19”, nuk drejton Shqipërinë U21 kundër Kosovës dhe Anglisë

Lajm aspak i mirë për Kombëtaren U21 të Shqipërisë në prag të ndeshjeve eliminatore kundër Kosovës dhe Anglisë. Trajneri Alban Bushi ka rezultuar pozitiv me “Covid 19” dhe do të mungojë në këto dy ndeshje. Kështu, ai është i detyruar të qëndrojë në shtëpi derisa të shërohet. Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga

Alban Bushi shpalli listën e Shqipërisë U21, asnjë shqiptarë nga Maqedonia

Trajneri i Kombëtares U21 të Shqipërisë, Alban Bushi, ka bërë publike listën e futbollistëve të grumbulluar për 2 ndeshjet zyrtare që ekipi shpresa do ti zhvillojë në datat 4 dhe 8 shtator përballë Austrisë, respektivisht Andorrës, transmeton “infOSport.mk”. Në mesin e futbollistëve të ftuar nuk bënë pjesë asnjë shqiptarë nga Maqedonia,

Alban Bushi fton dy futbollistë të Shkëndijës tek shpresat e Shqipërisë

Trajneri i Kombëtares shpresa të Shqipërisë, Alban Bushi shpalli sot listën e futbollistëve të grumbulluar për ndeshjen eleminatore kundër Spanjës si dhe atë miqësore me Italinë. Në mesin e futbollistëve të grumbulluar nga ana e Bushit bëjnë pjesë edhe dy futbollistët e Shkëndijës, Shefit Shefiti dhe Arbin Zejnullai. Për këtë të

Alban Bushi: Taulant Seferi i gatshëm edhe për Kombëtaren “A” të Shqipërisë

Trajneri i Kombëtares Shpresa të Shqipërisë, Alban Bushi doli sot në një konferencë për shtyp, ka folur për ecurinë e skuadrës dhe gjendjen e futbollistëve gjatë tre ndeshjeve miqësore të zhvilluara në periudhën Maj-Qershor. Ai ka mbetur i kënaqur me atë që kanë treguar futbollistët e grumbulluar për këto miqësore,

Bushi pranon problemet në mbrojtje, sinjale për Nehar Sadikin!

Humbja e pësuar me Sllovakinë 3-2 i djeg ende trajnerit të Kombëtares U21 Alban Bushi. Sipas tij humbja ndaj Sllovakisë erdhi për gabime individuale të mbrojtësve. “Mendoj se humbëm për shkak të gabimeve individuale jo kolektive kjo sepse futbollistët në këtë repart kishin shumë pak minuta në këmbët e tyre.

Bushi shpall listën U21të Shqipërisë, fton edhe Taulant Seferin

Seleksionuesi i shpresave të Shqipërisë, Alban Bushi ka publikuar ditën e sotme edhe listën me futbollistët që do të grumbullojë për ndeshjet e radhës, ku synimimi Shqipërisë është të evidentojë sa më shumë talente dhe të renditet në vendin e tretë në një grup ku bëjnë pjesë Spanja, Sllovakia, Islanda