Nedim Bajrami mund të vishet “kuqezi”, e ndihmon edhe Spanja!

Një lajm i bujshëm nga Spanja mund t’i vijë në ndihmë Shqipërisë, kur është në pyetje afrimi i tetovarit, Nedim Bajrami. Ajmerik Laport do të luajë në Kampionatin Europian me Spanjën. Luis Enrike u kishte kërkuar prej kohësh drejtuesve të federatës të studionin mundësinë që mbrojtësi francez i Mançester Sitit të

Tetovari Bajrami: Ishalla vjen sa më shpejt ajo ditë që të veshë fanellën e Shqipërisë

Një futbollistë tjetër me origjinë nga Maqedonia për Shqipërinë. Është ky futbollisti tetovar, Nedim Bajrami, i cili aktualisht mbron ngjyrat e skuadrës së Empolit, me të cilën skuadër këtë edicion siguruan ngjitjen në elitën e futbollit italian. Bajrami në këtë rrugëtim të suksesshëm u bë protagonist me 7 gola dhe

E bujshme, Fiorentina gati të harxhojë 17 mln euro për futbollistin tetovar!

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Tetova, Nedim Bajrami futet në lupën e ekipeve “big” të Serie A. Burime të besueshme informacioni kanë bërë me dije ekskluzivisht për të përditshmen shqiptare, “Panorama Sport”, se Fiorentina është e gatshme për të bërë një ofertë të rëndësishme për kartonin e shqiptarit. Mirëpo, nuk pritet

Tetovari Bajrami shënon në fitoren ndaj Krotones, për tu bërë protagonist në festën e Empolit për rikthimin në “Serie A”!

Empoli i mesfushorit shqiptar, Nedim Bajrami, ditën e sotme edhe matematikisht arriti të sigurojë rikthimin në “Serie A”, duke lënë pas vetes në këtë garë Salernitanan, që në dy xhirot e fundit të sezonit do të tentojë të ruajë atë pozitë të dytë, që gjithashtu siguron kualifikimin e drejtëpërdrejtë në

E bujshme, dy klube nga Serie A vihen pas shërbimeve të tetovarit, Bajrami

Nedim Bajrami tashmë është një emër i njohur për futbollin shqiptarë. I njëjti disa javë më parë u pajis me pasaportën shqiptare, duke vendosur të përfaqësojë Kombëtaren kuqezi për të ardhmen, dhe duke i’a kthyer shpinën Zvicrës, ku kishte luajtur me ekipin e 21-vjeçarëve. Fantazisti 22-vjeçar po zhvillon një sezon shumë

Zbulohet arsyeja pse tetovari Nedim Bajrami nuk mund të debutojë me Kombëtaren shqiptare!

Futbollisti me origjinë nga Tetova, Nedim Bajrami është një futbollist me shumë të ardhme dhe që ka rritur pritshmërinë e opinionit publik, për vlerën që do t’i shtojë Kombëtares shqiptare. Mirëpo, talenti i Empolit nuk debutoi dot në mars me Shqipërinë dhe shkak për këtë bëhet burokracia e FIFA-s dhe përditësimi

FIFA shuan ëndërrën e tetovarit Nedim Bajrami për të veshur fanellën “kuqezi”!

Një lajm aspak i mirë për Kombëtaren shqiptare, e për më tepër për futbollistin shqiptarë me origjinë nga Tetova, Nedim Bajrami, i cili me shumë gjasa nuk do të mund të realizojë ëndërrën e tij të fëmijërisë për të veshur fanellën “kuqezi”, njofton “infOSport.mk”. Ëndërrën e Bajramit po e shuan FIFA

FIFA mban ende pezull debutimin e tetovarit Bajrami për kombëtaren shqiptare

FIFA ende nuk e ka plotësuar dokumentacionin që mesfushori i talentuar shqiptarë me origjinë nga Tetova e Maqedonisë së Veriut, Nedim Bajrami, të përfaqësojë Shqipërinë. Kështu gjasat janë të mëdha që ai të humbë edhe duelin aq shumë të pritur me Anglinë, ndeshje kjo që zhvillohet sot me fillim në

FIFA i “djegi” debutimin tetovarit Bajrami përballë Andorrës!

Tetovari Nedim Bajrami ka humbur sfidën e së enjtes kundër Andorrës, për shkak të problemeve burokratike. Mesfushori 22-vjeçar i Empolit mbahet ende “peng”, nga FIFA, teksa qeveria botërore e futbollit ende nuk ka pajisur lojtarin me lejen për të përfaqësuar Kombëtaren e Shqipërisë. Bajrami nuk zbriti në fushë mbrëmjen e kaluar, mirëpo